X بستن تبلیغات
5. Fixed

مردم در انتخابات ۹۲ ادبیات جدیدی در عرصه سیاسی کشور خلق کردند

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد صادق دوشنبه‌شب در همایش اعتدال در استان بوشهر اظهار داشت: مردم در انتخابات ۹۲ با رای خود ادبیات جدیدی را خلق کردند و گفتمان‌هایی که یکی پس از دیگری پدید آمدند را حمایت کردند.

وی به گفتمان اصلاحات که ریشه در اساسنامه مدینه و گفته‌های پیامبر دارد اشاره کرد و افزود: اسلام مفهوم و معنی‌اش این است که آرمان همه ما اصلاح جامعه و اصلاح فردی است که در دیدگاه اصلاح‌طلبی ما نیز این مهم وجود دارد.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بیان کرد: گفتمان دیگر که تدبیر بود را مردم در زمانی انتخاب کردند که دین وسیله‌ای برای نابودی مقدسات مشترک شده بود و عقلانیت عمومی موجب شده تا اجازه ادامه فعالیت به آنها ندهند.

انتخابات ۹۲ تجلی عقلانیت بود

وی افزود: مردم در مهمترین روزهای تلخ و سخت این سرزمین حماسه آفریدند که این حماسه تجلی عقلانیت است چرا که مردم را به امید و وحدت دعوت می کند. انتخاب این دولت توسط مردم نه بزرگ به تفکر دروغ، فریب و سیاهی بود.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه مردانی بزرگ در این دو انتخابات اخیر سر منشا وحدت مردم در جامعه شدند، گفت: افراد جناح اصلاحات خواهان تکیه زدن بر قدرت نبودند بلکه می‌خواهند به همه افراد، جناح ها و دیدگاه‌ها بفهمانند که هیچ راهی جز خدمت به مردم ندارند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان افزود: مردم ما افراد باهوشی هستند و کسی این مردم را نمی‌تواند فریب دهد، همه دستگاه شاهنشاهی نتوانست مردم را مهار کند چون مردم بزرگ ایران مبتنی بر هویت ملی و دینی خود زندگی می‌کنند.

ایران هیچ‌گاه چنین قدرتی نداشته است

خرازی با تکریم از تدبیر و بیداری مقام معظم رهبری گفت: در هزار سال گذشته هیچ‌گاه ایران دارای چنین قدرت بین المللی نبوده است. اکنون ما در حساس‌ترین دوره تاریخی هستیم و اگر در بین ما وحدت وجود نداشته باشد مجددا شاهد حکم‌رانی رویه احمدی نژادی خواهیم بود.

این فعال اصلاح‌طلب به موفقیت این دولت در مذاکرات اشاره کرد و  افزود: موفقیت و پیروزی ما در این مذاکرات نتیجه مقاومت، پایداری و حضور همه جانبه در صحنه‌های سیاسی مردم است و خاص یک دولت و جناح خاصی نیست؛ تنها این دولت توانست با تدبیر و عقلانیت آن را به سمت پیروزی سوق دهد.

اصلاحات بر مفاهیم تاریخی و قرآنی تنظیم شده است

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در پاسخ به افرادی که جریان اصلاح طلبی را برگرفته از غرب می دانند گفت: مفاهیم اصلاحات بر مفاهیم تاریخی و قرآنی تنظیم شده است.

وی گفت: برخی فکر می‌کنند ما قانون اساسی را قبول نداریم، اما ما نه تنها به آرمان مردم و قانون اساسی ایمان داریم بلکه برای این قانون جان خود را می‌دهیم زیرا بر این باوریم که این قانون با خون شهدا و تفکر دانشمندان و بزرگان بسیاری نوشته شده است.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بیان کرد: این دولت مانند دولت هاشمی و خاتمی تلاش می‌کند که سرچشمه محبت در بین مردم باشد و گام‌های موثری در راستای توسعه کشور و رفع مشکلات مردم داشته باشد.

دولت قصد فریب مردم را ندارد

وی افزود: به طور قطع هر دولتی دارای مشکلاتی بوده است اما نقاط قوت و مثبت این دولت در این دولت بسیار است و عزم راسخ در خدمت به مردم دارند و قصد دروغ، نیرنگ و کلک زدن به مردم را ندارند.

خرازی افزود: مردم ما در سخت‌ترین شرایط بدون هیچ چشم‌داشتی جان خود را در برابر دفاع از این مرزوبوم گذاشتند و اکنون نیز خواسته‌ای جز ماندگاری موجودیت جمهوری اسلامی و بیرق برافراشته این نظام ندارند.

تفرقه عامل شکست اصلاحات در انتخابات ۸۴ و ۸۸ بود

محمد دادفر نماینده مردم بوشهر در مجلس ششم نیز در این مراسم با تبریک سالروز انتخاب دولت تدبیر و امید اظهار داشت: دفاع از عملکرد دولت و مجموعه رفتارها و روش‌‌های دولت در طول سه سال گذشته کارگزاران دولتی است اما آن چیزی که سبب می شود ما در این روز شاد باشیم و سعی کنیم مرور کنیم و آنچه که در سال ۹۲ رخ داده، پیروزی عقلانیت بر شتابزدگی و پیروزی ما به عنوان یک جبهه سیاسی است.

وی افزود: مردم در انتخابات ۹۲ پیام خود را با استفاده از صندوق‌های رای رساندند و خط مشی آینده را اعلام کردند. در سال ۸۴ و ۸۸ طیف سیاسی ما شکست خورد و دلیل آن تعدد کاندیدا و تفرقه‌ای بود که بین ما به وجود آمد.

دادفر بیان کرد: آزمون بزرگ انتخابات سال ۹۲ ثمره یک برنامه‌ریزی، تعلق و تدبیر بود و این دولت در طول دوره خود نشان داده که اهل تدبیر است و می‌خواهد به مطالبات مردم پاسخ دهد.

کناره‌گیری عارف کارشناسی‌شده بود

وی با بیان اینکه کناره‌گیری عارف به نفع روحانی ناگهانی نبوده بلکه برگرفته از یک برنامه‌ریزی کارشناسی شده بود عنوان کرد: انتخابات ۸۸ یک شوک بزرگی به حوزه سیاسی بود و اگر جریانات پس از انتخابات ادامه پیدا می‌کرد کشور با مشکل بزرگی روبرو می شد.

دادفر افزود: تقسیم بندی سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در کشور یک بازی نیست بلکه یک تقسیم بندی صحیح سیاسی است.

این فعال اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: ما در انتخابات ۹۴ توانستیم با بهره گیری از تدبیر و روش انتخابات گذشته در انتخابات مجلس نیز پیروز شویم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار