روایت مجتهد از ارتباط عربستان با سقوط هواپیمای مصری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 فعال مشهور عربستانی در شبکه‌های اجتماعی، اطلاعات حیرت‌آوری درباره سرنگونی هواپیمای مصری منتشر کرد و انگشت اتهام را به سمت برخی طرفها -بدون ذکر نام آنها- نشانه گرفت.

به گزارش انتخاب، مجتهد در جدیدترین پست خود در شبکه ارتباط اجتماعی توییتر نوشت: ناو هواپیمابر "جمال عبدالناصر" که ملک سلمان 5 میلیارد ریال سعودی برای خرید آن پرداخت کرد، فرانسه را به مقصد مصر ترک کرد؛ این مبلغ دو برابر قیمتی است که قرار بود روسیه برای خرید این ناو بپردازد.

وی افزود: تیم کارشناسان نیروی دریایی مصر، توصیه کرده بودند که این ناو به سبب نقص های گسترده نباید از سوی قاهره خریداری شود، این در حالی است که برزیل و هند نیز به همین دلیل از خرید آن خودداری کرده بودند و بدین ترتیب این معامله، نوعی سود رسانی به فرانسه از جانب عربستان بود. 

به گفته مجتهد، اغلب اعضای تیم کارشناسان نیروی دریایی مصر که خواستار عدم خرید این ناو هواپیما بر بودند، در هواپیمای سرنگون شده مصری حضور داشتند که این امر برخی احتمالات مبنی بر اینکه سرنگونی این هواپیما برای خلاص شدن از دست آنها بوده، مطرح است.

صبح پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت یک فروند هواپیمای مصری که از پاریس عازم قاهره بود از صفحه رادار محو شد در حالی که ۶۹ سرنشین از جمله ۵۹ مسافر و ۱۰ کادر پرواز داشت. تاکنون دلیل رسمی سقوط این هواپیما اعلام نشده است.

منبع: العالم

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار