امیر عبداللهیان اهداف برگزاری نشست کمیته مشترک سیاسی ایران و عراق را تشریح کرد

به دعوت حسین امیرعبدالهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ، نزار خیرالله معاون سیاسی وزیر امور خارجه عراق با هدف برگزاری اولین نشست کمیته مشترک سیاسی دو کشور در صدر هیاتی به تهران سفر کرد.

به گزارش  ایسنا ،در این نشست آخرین تحولات روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی و روند مبارزه با تروریسم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت . همچنین طرفین راههای بسط و توسعه روابط دو کشور را مورد بررسی و گفتگو قرار دادند .

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط متمایز دو کشور و ضرورت ارتقای آن در همه زمینه ها ، بر رفع موانع تجاری و بازرگانی و ارائه تسهیلات لازم جهت افزایش حضور تجار و شرکت های ایرانی در عراق و تسهیل تردد اتباع دو کشور تاکید کرد .

 امیرعبداللهیان با تبریک پیروزی های اخیر عراق علیه تروریسم ضمن تاکید بر حمایت جدی کشورمان از عراق افزود : هدف از برگزاری نشست کمیته مشترک سیاسی ، تبادل نظر و یافتن راههایی برای نهادینه ساختن همکاری های دوجانبه و کمک به اجرایی شدن توافقات انجام شده در عرصه های اقتصادی و بازرگانی ، همکاری های مرزی ، کنسولی ، زیست محیطی و ... است.

معاون سیاسی وزیر خارجه عراق نیز با تقدیر از حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف بویژه در مبارزه با تروریسم ، برگزاری نشست کمیته مشترک سیاسی را گامی مهم در توسعه همکاری های فیمابین در تمامی زمینه ها برشمرده و آمادگی کشورش جهت افزایش و تعمیق این همکاریها را اعلام کرد.
وی با اشاره به نقش مهم روابط دو کشور در برقراری و حفظ ثبات و امنیت در منطقه لزوم استمرار مشورت های سیاسی میان دو کشور را خاطر نشان کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار