حجم روان آب‌های کشور افزایش یافت

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با وجود بارش‌های مناسب سال آبی جاری حجم روان آب‌های کشور در مقایسه با متوسط بلندمدت ۳۴ درصد کاهش یافت. همچنین بیشترین میانگین افزایش روان آب‌ها در حوضه آبی دریاچه ارومیه با ۱۷۴ درصد و بیشترین میانگین کاهش در حوضه آبی هامون و مرزی شرق با ۹ درصد مواجه بوده است.
 
بر اساس اطلاعات مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای مهرماه سال گذشته تاکنون، بیشترین میانگین افزایش روان آب‌ها و جریان‌های سطحی در مقایسه با متوسط سال گذشته، در حوضه آبی دریاچه ارومیه با ۱۷۴ درصد و بیشترین میانگین کاهش در حوضه آبی هامون و مرزی شرق با ۹ درصد کاهش بوده است.
 
از سویی، حوضه‌های آبی خلیج فارس و دریای خزر به ترتیب با ۶۰ و ۴۱ درصد افزایش، به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را در افزایش حجم جریان‌های سطحی در مقایسه با سال گذشته، به خود اختصاص دادند.
 
میزان روان آب‌های کل کشور در سال جاری ۴۵ میلیارد و ۴۶۶ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال گذشته با ۳۰ میلیارد و ۶۶۲ میلیون مترمکعب، با ۴۸ درصد افزایش مواجه بوده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار