ظریف با نخست وزیر نروژ دیدار کرد

وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود در اوسلو، با نخست وزیر نروژ دیدار کرد.

خبرگزاری تسنیم: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود در اوسلو، با خانم ارنا سولبرگ نخست وزیر نروژ دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام گفتگو و رایزنی کرد.

ظریف در این ملاقات با ابلاغ سلام های گرم رئیس جمهوری اسلامی ایران به نخست وزیر نروژ، دعوت جناب آقای روحانی از وی برای دیدار از ایران را اعلام کرد.

وزیر خارجه همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه ای و همکاری در حوزه های مختلف اقتصادی از شیلات تا فولاد و انرژی را از زمینه های قابل گسترش در روابط دو کشور دانست.

نخست وزیر نروژ نیز با اشاره به اینکه با توافق برجام زمینه برای گسترش همکاری های سیاسی و اقتصادی دو کشور در حوزه های مختلف، فراهم شده گفت امیدوار است همکاری و رایزنی های ایران و نروژ به راه حل سیاسی برای پایان بحران سوریه و همچنین دسترسی مناطق دستخوش بحران در این کشور به کمک های انسانی کمک کند.

طرفین در این ملاقات همچنین در خصوص وضعیت عراق و افغانستان، راههای رویارویی با تروریسم و افراط گرایی و روش های مهار فرقه گرایی تبادل نظر کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار