دولت تدبیر و امید افکار عمومی جهانیان را نسبت به ایران اسلامی تغییر داد

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران : دولت تدبیر و امید افکار عمومی جهانیان را نسبت به ایران اسلامی تغییر داد دولت تدبیر و امید با سیاست اعتدال گرایانه مبتنی بر عملکرد شفاف و صادقانه توانست افکار عمومی جهانیان بویژه دولت ها را نسبت به ایران اسلامی تغییر دهد

 رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: دولت تدبیر و امید با سیاست اعتدال گرایانه مبتنی بر عملکرد شفاف و صادقانه توانست افکار عمومی جهانیان بویژه دولت ها را نسبت به ایران اسلامی تغییر دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا،سید رضا صالحی امیری عصر دوشنبه در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد که در تالار اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد، افزود : ثبات، آرامش و امنیت عمومی جامعه در کنار توجه به کرامت و حقوق شهروندی از عملکردهای برجسته دولت یازدهم است .
وی گفت: کاهش دشمنی غرب نسبت به ایران، دیپلماسی موفق، ایجاد یک فضای مناسب و سالم برای کسب و کار در جامعه، آشتی دولت با نخبگان و فرهیختگان و دانشگاهیان و مهم تر از همه تغییر ادبیات دولتمردان از بد اخلاقی به اخلاق گرایی و فضیلت جویی و توجه به حقوق مردم هم از دیگر دستاوردهای شاخص این دولت است .
مشاور عالی رییس جمهوری اظهار داشت : دولت تدبیر و امید در شرایطی کشور را اداره می کند که درآمد نفتی سالانه کشور از 114 میلیارد دلار در سال 90 به 25 میلیارد دلار در سال 94 رسید .
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید وارث انبوهی از مشکلات دولت قبلی است ، افزود : با وجود کاهش درآمدهای نفتی و شرایط سخت حاکم بر اقتصاد کشور ، دولت یازدهم موفق شد به تعهداتش عمل کند.
صالحی امیری به رشد منفی حدود هفت درصدی اقتصاد کشور هنگام آغاز به کار دولت یازدهم اشاره کرد و گفت : چرخ اقتصادی کشور با همه مشکلات امروز به حرکت در آمده است و رشد اقتصادی مثبت شده است ولی برای رسیدن به رشد 8 درصدی پیش بینی شده در سند چشم انداز کشور ، نیاز به 150 تا 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری داریم .
وی با تاکید بر این که سرمایه گذاری تنها در بستری باثبات و امن انجام خواهد شد ، افزود : با انگ زنی ، تهمت و انتقام جویی ، سرمایه وارد کشور نمی شود و مردم بیش از این متضرر خواهند شد.
مشاور عالی رییس جمهوری با بیان اینکه افول اخلاقی پیامدهای بسیار نگران کننده ای در عرصه سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی ایجاد می کند ، بیان داشت : ناهنجاری ، انگ زنی ، اتهامات ، ارتشاء و تقلب ها در حوزه سیاسی محصول بد اخلاقی سیاسی و نشات گرفته از افول فرهنگ در جامعه است.
صالحی امیری گفت : دولت یازدهم تلاش کرده است با رعایت خطوط قرمز نظام ، زنجیر تحریم و تحقیر ملی را که دشمنان ایجاد کرده بودند، بشکند .
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اظهار داشت : اگر شرایط تورم 42 درصدی ، نقدینگی 500 هزار میلیاردی ، رشد اقتصادی منفی 6 درصدی و مناقشه با دنیا ادامه پیدا می کرد ، اکنون ایران اسلامی در ردیف کشورهای عقب مانده آفریقایی قرار داشت .
وی افزود : دولت تدبیر و امید مسیر غلط توسعه را با عقلانیت و نگاه کارشناسی به مسیر واقعی برگرداند و در این راه تلاش های بسیاری کرد .
صالحی امیری با اشاره به اینکه سیاست خارجی از مسیر سیاست داخلی می گذرد ، خاطر نشان کرد : با خدای واحد ، دین واحد ، رهبری واحد ، جامعه واحد و ارزش های واحد به دور از حاشیه سازی می توانیم عمران و آبادانی کشور را رقم بزنیم.
وی گفت : برخلاف تبلیغات نادرست و دروغینی که علیه دولت تدبیر و امید انجام شد ، در موضوع برجام آن چیزی که اتفاق افتاد کاملا در چارچوب سیاست های نظام بود.
مشاور عالی رییس جمهوری افزود : برای اولین بار در تاریخ ایران اسلامی شاهد بودیم که مساله برجام سبب ایجاد شکاف میان آمریکا و اسرائیل شد و رژیم صهیونیستی را بسیار عصبانی و خشمگین کرد.
وی یادآور شد : عدم شناخت و آگاهی از واقعیت های موجود منطقه و نظام بین المللی سبب تحلیل های غلط از عملکرد دولت شده است که باید اصلاح شود.
شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در غرب مازندران واقع است .

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار