بخش خصوصی به جای انتقاد کردن، برنامه ایجابی بدهد

وزیر امور اقتصادی و دارایی : بخش خصوصی به جای انتقاد کردن، برنامه ایجابی بدهد در بحث پرداخت ها، همه مدیران وزارتخانه که مسئولیتی در شرکت های تابعه داشتند را از دو سال پیش تاکنون برکنار کردیم و ساماندهی حقوق و مزایا جزو کارهای اصلی این وزارتخانه بوده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امروز بخش خصوصی در کشور به درجه ای از بلوغ رسیده که باید به جای فقط انتقاد کردن، برنامه ایجابی بدهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، علی طیب نیا عصر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی افزود: امسال سال انتخابات است و تلاش های زیادی برای سلب اعتماد مردم از دولت انجام شده است.
وی گفت: بدانیم اگر چنین اتفاق ناخوشایندی رخ بدهد، همه برنامه های دولت از جمله تداوم کاهش تورم و خروج از رکود با شکست مواجه می شود.
وزیر اقتصاد در ادامه، دستیابی به رشد اقتصادی پنج درصد در سالجاری را امکانپذیر دانست و گفت: اما رشدی فراگیر و پایدار نخواهد بود و عامه مردم آن را لمس نخواهند کرد.
طیب نیا افزود: به طور قطع امسال شاهد رشد اقتصادی حداقل پنج درصدی خواهیم بود اما نگرانی ما در دولت این است که اگر این رشد با افزایش تولید نفت حاصل شود، فراگیر و پایدار نخواهد بود و روی اشتغال تاثیر معناداری نخواهد گذاشت.

** برکناری مدیران دارای دو مسئولیت
وی با بیان اینکه دولتمردان باید به وظایف خود به خوبی عمل کنند، ادامه داد: در بحث پرداخت ها، همه مدیران وزارتخانه که مسئولیتی در شرکت های تابعه داشتند را از دو سال پیش تاکنون برکنار کردیم و ساماندهی حقوق و مزایا جزو کارهای اصلی این وزارتخانه بوده است.
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه امروز به دنبال تک نرخی کردن ارز هستیم، افزود: چند نرخی بودن ارز منشا فساد و لطمات زیادی به اقتصاد کشور بوده و در این راستا، از بخش خصوصی انتظار می رود به یاری دولت شتافته و ایده بدهد.
این عضو کابینه دولت یازدهم ادامه داد: طرح های ناقصی که در دولت قبل به اجرا رسید از جمله ساخت واحدهای مسکن مهر که بیش از 100 درصد پایه پولی در همان زمان به اقتصاد کشور تزریق کرد و همچنین شوک های ناشی از تحریم ها و کاهش قیمت نفت، منجر به تحمیل تورم بالا و رکود اقتصادی به کشور شد.
طیب نیا اضافه کرد: با این حال روند نزولی نرخ تورم با اقدامات دولت یازدهم تداوم یافت که موفقیت بزرگی بود و به دلیل اعتماد مردم به دولت به دست آمد.

** تلاش مخالفان دولت برای برهم زدن آرامش بازار
وی با بیان اینکه این اعتماد برای برقراری آرامش در بازارها بسیار موثر بود، تصریح کرد: امروز مخالفان دولت همین مساله را مورد هدف قرار داده اند و در تلاشند تا مسائلی همچون به نتیجه رسیدن برجام، کاهش تورم و رشد سه درصدی اقتصادی را که کارهای کوچکی نبوده است، ناچیز جلوه دهند.
وزیر اقتصاد اضافه کرد: با کاهش قیمت نفت شاهد بودیم کماکان نرخ تورم روند نزولی داشته و رشد منفی اقتصادی اتفاق نیفتاد.
این مقام مسئول یادآورشد: مطابق آن چیزی که از روند اقتصادی کشور انتظار می رفت، رشد منفی در سال 94 در اقتصاد ملاحظه می شد اما با سیاست های اتخاذ شده این اتفاق نیفتاد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار