زنان، قربانی مساله محوری رسانه‌ها شده‌اند

دبیرکل حزب نواندیشان ایران اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم افزود: مساله محور بودن رسانه‌ها موجب شده همواره بحث‌های روز صفحات حوادث، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به عنوان مسائل مهم در کانون توجه رسانه‌ها  قرار گیرد.

امیر محبیان ادامه داد:  این در حالی است که رسانه علاوه بر پرداختن به مسایل روز، ‌رسالت دیگری هم به دوش دارد و آن این است که دغدغه‌های کلان کشور را هم که می‌تواند در درازمدت کشور را در مسیر توسعه پایدار هدایت کند، در نظر ‌گیرد.
وی تصریح کرد: یکی از این دغدغه‌های کلان که می‌تواند توسعه پایدار کشور را رقم بزند، فعال‌سازی همه ظرفیت‌های موجود در جامعه برای شکوفایی خانواده بخصوص زنان جامعه است که این فعال سازی ظرفیت‌ها باید در همه حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اتفاق بیفتد.

محبیان یادآور شد: بخش مهمی از ظرفیت جامعه ما مربوط به زنان است و رسانه‌ها قادرند با فعال سازی این ظرفیت، جامعه را به سمت شکوفایی و توسعه سوق دهند.

مدیرعامل خبرگزاری آریا گفت: رسانه‌ها حتی اگر در این حوزه واقع نمایی کنند بدون آن‌که قصد مبالغه داشته باشند باید بیشتر از میزان موجود به ظرفیت زنان ایرانی در پیشبرد و شکوفایی جامعه‌شان بپردازند.

محبیان با بیان اینکه در بحث رشد زنان، فقط ارتقای سطح تحصیلات آنها مطرح نیست بلکه باید زمینه حضور آنها در همه حوزه ها برای نشان دادن ظرفیت‌ها و توانایی هایشان نیز فراهم شود، اظهار کرد: متاسفانه آنچه توجه رسانه‌های ما را بیشتر به خود جلب می کند، جنجال ها و کشمش هایی است که هر روز در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد و رسانه‌ها از حوزه اصلی رسالت خود غافل مانده اند.

وی با شاره به اینکه بحث اعتدال، توسعه و زنان در سه حوزه گفتمانی، آرمانی و در عین حال نیروهای فعال و توانمند جامعه دسته‌بندی می‌شود، افزود: اعتدال یک فضای گفتمانی در جامعه است که با غلبه ان عملاً امکان تعامل و گفت‌وگو بین بخش‌های مختلف در حوزه‌های متعدد جامعه فراهم می‌شود. هدف آن است که به همراه تعالی می‌تواند توسعه و پیشرفت نیز در جامعه دنبال شود و وضعیت را سامان دهد و حال زنان ظرفیتی هستند که در هر دو مورد توسعه و اعتدال می‌توانند به جامعه ما کمک کنند.

دبیرکل حزب نواندیشان ایران اسلامی خاطرنشان کرد: روحیه معتدل زن در برخورد با مسائل یعنی ترکیبی خردمندانه از عقلانیت و عاطفه می‌تواند اعتدال را سامان بخشد و امکان گفت‌وگو را بیشتر فراهم سازد ضمن آنکه می‌تواند با افزودن ظرفیت‌های فکری و کاری اقتصاد ما را پیش برد و جامعه را در مسیر توسعه قرار دهد.

محبیان در خصوص برگزاری جشنواره "زن، خانواده و رسانه"  گفت:  برگزاری چنین جشنواره‌هایی ‌در عین حال که می‌تواند بسیار اثرگذار باشد، می‌تواند به یک حرکت بی‌نتیجه تبدیل شود؛ جشنواره اگر صرفا یک گردهمایی صوری و ظاهری باشد که در آن فقط برخی آمار و اطلاعات گزارش‌دهی شود به نظر می‌رسد هیچ کارکرد اثرگذاری نمی‌تواند داشته باشد اما اگر گردهمایی از اندیشمندان جامعه باشد و آنها به صورت واقع‌بینانه بتوانند وضعیت موجود را ارزیابی کنند یا گزارش مناسبی از وضع مطلوب ارائه دهند و در عین حال برنامه‌هایی را پیشنهاد دهند که ما را از وضع موجود به وضع مطلوب برساند و درکنار آن نیز تولیدات فکری در این حوزه تقویت و جهت دهی شود تا آنکه بتواند به حرکتی که در مورد زنان است غنای علمی بدهد می تواند به پیشرفت صحیح کمک کند و نتیجه بخش باشد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار