تجمع مردم در خانه حبیب محبیان در رامسر (عکس) -آکا

,[categoriy]

تجمع مردم در خانه حبیب محبیان در رامسر (عکس) -آکاتجمع مردم در خانه حبیب محبیان در رامسر (عکس) -آکا

آکاایران: تجمع مردم در خانه حبیب محبیان در رامسر (عکس)

آکاایران: به گزارش آکا ایران تصاویری از منزل زنده یاد حبیب محبیان که روز گذشته در رامسر چشم از جهان فروبست، را مشاهده می کنید.حبیب از خوانندگان پرطرفدار و محبوب ایرانی بود که چند سال پیش به ایران بازگشت و سرانجام در سن 63 سالگی در وطن خودش چشم از جهان فروبست.

به گزارش آکاایران: حبیب محبیان معروف به حبیب (زادهٔ ۴ مهر ۱۳۳۱ در تهران – درگذشتهٔ ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ در روستای نیاسته، کتالم، رامسر)،[۱] خواننده، آهنگساز، نوازنده و ترانه سرای ایرانی بود. او در دههٔ ۱۳۵۰ خورشیدی با آلبوم مرد تنهای شب به شهرت رسید. جنس صدای متمایز حبیب،

استفاده اش از گیتار ۱۲سیمی و آهنگسازی متأثر از موسیقی راک غربی، او را به عنوان هنرمندی متفاوت به موسیقی پاپ ایران معرفی کرد.حبیب در ۴ مهر ۱۳۳۱ در تهران به دنیا آمد.[۳] در خانوادهٔ او، برادرانش نیز به موسیقی علاقه داشتند اما تنها خود حبیب به موسیقی حرفه ای روی آورد.

برادران او منوچهر، منصور و محمود، و خواهران او مریم و عفت هستند. علی رغم تمایل سایر برادرانش به ویولن، علاقهٔ وی از ابتدا به گیتار بود.دوران نوجوانی حبیب مصادف با پیدایش گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی اروپا شد و این باعث علاقهٔ بیشتر وی به موسیقی گردید.

,[categoriy]

با پذیرفته شدن در آزمون صداوسیما، زیر نظر مرتضی حنانه[۴] به فراگیری اصول و تدابیر آهنگسازی روی آورد. بعدها وی توانست به عنوان خواننده در تلویزیون استخدام شود. وی بعد از ۲ سال از استخدام در رادیو و تلویزیون به خدمت سربازی رفت و در آنجا نیز خواننده باشگاه افسران بود.

همسر اول حبیب، شادی نام داشت. احمدرضا تنها فرزند حبیب از وی است که در ایران زندگی می کند. روزی شادی در خیابان پایش پیچ می خورد و به علت آنکه احمدرضا را در آغوش داشته به زمین می افتد و در بیمارستان به دلیل حساسیت به آمپول پنی سیلین در عرض چند دقیقه فوت می کند.

تقریباً همزمان با فوت همسر حبیب، مادر او نیز، به علت حملهٔ قلبی فوت می کند و این حوادث باعث می گردد که در اولین آلبومش یعنی «مرد تنهای شب» که در سال ۱۳۵۶ انتشار یافت بیشتر آهنگ ها را به یاد ایشان بخواند.[نیازمند جالب انگیز - ] آهنگ های «مادر» و «خرس کوکی»

را به یاد مادرش، «شهلای من» و «خواب سرخ بوسه ها» را به یاد همسرش و «نگاهم» را به یاد هر دوی ایشان خواند. همسر دوم حبیب ناهید نام دارد که «محمد محبیان» ثمره ازدواج با اوست. وی از معدود خوانندگانی است که در اجرای آهنگ هایشان از گیتار دوازده سیم استفاده می کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار