X بستن تبلیغات
5. Fixed

رشد 25 درصدی خرید تضمینی گندم

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، علی قنبری گفت: خرید تضمینی گندم تا 24 خرداد به  بیش از 3 میلیون 600 هزار تن رسیده و تا کنون 23 استان کشور وارد عملیات خرید شده‌اند.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: ارزش این مقدار گندم حدود 45 هزار میلیارد ریال است، که بیش از 28 هزار میلیارد ریال معادل 62 درصد آن به کشاورزان پرداخت شده است.

وی تعداد مراکز خرید فعال در 23 استان را 580 مرکز اعلام کرد و افزود: از 15 فروردین ماه که خرید در کشور شروع شده است، این مراکز 537 هزار محموله  گندم از گندم کاران خریداری و تحویل گرفته‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، مراکز خرید خوزستان، گلستان، و فارس را بیشترین خریداران گندم در سال جاری اعلام و اظهار کرد: در خوزستان یک میلیون و 376 هزار تن، در گلستان 810 هزار تن  و در فارس 390 هزار و 474 تن گندم تا کنون خریداری شده است.

قنبری با بیان اینکه سال گذشته در همین مقطع زمانی 2 میلیون و 953 هزار تن گندم در کشور خریداری شده بود، از رشد 25 درصدی میزان خرید تضمینی خبر داد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تأکید کرد: تمام تلاش‌های این شرکت برای تأمین اعتبارات مورد نیاز است تا با پرداخت سریع‌تر پول  کشاورزان، رضایت حداکثری آنان را جلب کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین اظهار کرد: امسال همزمان با خرید تضمینی گندم، خرید دانه‌ی روغنی کلزا نیز در دستور کار شرکت‌های غله مناطق و استان‌ها قرار گرفته و تاکنون بیش از 38 هزار تن از این محصول در کشور خریداری شده و 99 درصد بهای آن نیز به کلزاکاران پرداخت شده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار