تشکر شهردار حیفا از سیدحسن نصرالله!

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، پس از سخنرانی چندماه پیش سید حسن نصرالله و تهدید اسرائیل مبنی بر این که حمله به انبار آمونیاک در خلیج حیفا نتیجه ای شبیه یک بمب هسته ای خواهد داشت، شهردار حیفا این سخن نصرالله را تصدیق کرد.

يونا ياهِو شهردار حیفا که از مخالفان وجود انبارهای آمونیاک در اسرائیل است، در برنامه مستندی که شب گذشته از تلویزیون اسرائیل پخش شد، ضمن تشکر از این پیام نصرالله، بیان نمود: آنچه نصرالله درباره موشکهای حزب الله وذخایر آمونیاک حیفا گفت که با هم مثل بمب اتم است، تصدیق می کنم. نصرالله جای حساسی دست گذاشت. من نصرالله راتصدیق می کنم. 100درصد درست می گوید. اوبا این تهدید دوباره خطر وجود انبارهای آمونیاک را به افکار عمومی اسرائیل یادآوری کرد.

تحلیلگران صهیونیست معتقدند که سید حسن نصرالله  موضوع مخازن مواد آمونیاک را که می‎توانست به عنوان یک هدف راهبردی برای حزب الله در جنگ آینده باشد، به این دلیل مطرح کرده است که در مسئله قدرت بازدارندگی، نکات جدیدی را به تل آویو گوشزد کند.

مخازن آمونیاک حیفا بار دیگر به مبحث معضلات امنیتی دیرینه اسرائیل دامن زد چرا که مساحت فلسطین اشغالی برای استقرار تاسیسات نظامی به دور از تیررس موشک‎های حزب الله کافی نیست.


222

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار