محکومیت «اشرفی اصفهانی» به دو سال حبس تعلیقی و دو سال انفصال از هیئت تخلفات نهاد ریاست جمهوری

سید عادل حیدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره رای پرونده شکایت حمید بقایی از حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی اظهار کرد: بر اساس حکم دادگاه، حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی؛ رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری در خصوص شکایت حمید بقایی از وی، به دو سال حبس تعلیقی و دو سال انفصال از هیئت تخلفات نهاد ریاست جمهوری محکوم شده است.

وی افزود: بنا نداشتیم تا پیش از قطعیت یافتن حکم، این مسئله را رسانه‌ای کنیم اما نمی‌دانیم چگونه برخی رسانه‌ها از آن اطلاع پیدا کردند.

به گزاش تسنیم، شنیده‌ها حاکی است در این پرونده علاوه بر بقایی، حمید رسایی؛ نماینده سابق مجلس شورای اسلامی نیز از حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی شکایت کرده است.

18 خرداد سال 94 بود که حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای از بازداشت شدن حمید بقایی؛ معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق خبر داد؛ نزدیک به یک ماه از بازداشت بقایی گذشته بود که حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی، رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری مدعی شد «بقایی اموالی را از کشور خارج کرده و در حدود 10 کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده است.»

این اظهارنظر اشرفی اصفهانی بازتاب‌ زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی پیدا کرد تا جایی که سازمان بازرسی کل کشور از او خواست اگر اسناد و مدارکی دال بر صحت اظهاراتش دارد در اختیار این سازمان قرار دهد تا رسیدگی شود اما اشرفی اصفهانی نه تنها سند و مدرکی ارائه نداد بلکه گفت این ادعا بر اساس شنیده‌هایش بوده که به استناد به یکی از مسئولان امنیتی در نهاد ریاست جمهوری بیان کرده است.

این پایان کار نبود و حمید بقایی 24 مرداد 94 از رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری به اتهام افترا و نشر اکاذیب به دادسرای ویژه روحانیت شکایت کرد.

بقایی 28 دی سال گذشته با حداقل قرار یعنی قرار کفالت از زندان آزاد شد و هم‌اکنون نیز آزاد است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار