۱۳۲ پروژه در بخش کشاورزی آذربایجان غربی آماده بهره برداری شد

اسمعیل کریم زاده با بیان اینکه این طرح ها با صرف اعتباری بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است افزود: با بهره برداری از این طرحها برای ۱۵۹ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده و ۲۸۶ خانوار روستایی نیز از عواید اجرای این طرح ها بهره مند می شوند.

وی با اشاره به جزئیات طرحهای قابل افتتاح در هفته جهاد کشاورزی عنوان کرد: ۱۲۵ مورد از این طرح ها در بخش آب و خاک با صرف اعتباری بالغ بر ۳۶میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۳۵ نفر اجرا شده است و ۱۳۵خانوار روستایی نیز از مزایای اجرای این طرحها بهره مند می شوند.

کریم زاده ادامه داد:سه طرح در بخش تولیدات دامی با صرف بیش از ۲۴میلیارد ریال اعتبار، یک طرح در بخش تولیدات گیاهی با ۳۶۳ میلیون ریال، یک طرح در بخش صنایع تکمیلی، تبدیلی با ۲۰ میلیارد ریال به همراه دو طرح شیلاتی با یک میلیارد ریال اعتبار را از جمله طرح هایی ذکر کرد که درطول هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری می رسند.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: همچنین در این هفته دو طرح در بخش آب و خاک نیز کلنک زنی می شود که شامل کلنگ زنی شبکه آبیاری تحت فشار طرح تجمیعی اراضی پایاب کانال دلمه واقع در محدوده روستای عسگر آباد ارومیه در سطح ۳۳۰ هکتار با مشارکت ۳۹۳ نفر بهره بردار و کلنگ زنی شبکه آبیاری تحت فشار طرح تجمیعی اراضی روستای مبارک آباد واقع در منطقه بالانج ارومیه در سطح ۱۸۴ هکتار با مشارکت ۲۱۰ نفر بهره بردار است.

کریم زاده خاطر نشان کرد: اجرای آبیاری تحت فشار، مرغداری گوشتی، پروار بندی گوساله و گوسفند، مزرعه پرورش ماهیان گرمایی، سردخانه بالای صفر و سامانه ضد تگرگ از جمله این طرحهای قابل افتتاح هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: خدمتگذاری به مردم یکی از وظایف اصلی مسئولان است که هفته جهاد کشاورزی بهترین فرصت برای انعکاس خدمات و دستاوردهای ارائه شده دربخش کشاورزی و ارتباط با مردم است.

وی ادامه داد: رویکرد برنامه های هفته جهاد کشاورزی امسال با محوریت شعار سال باتکیه بر نقش جهاد کشاورزی در تحقق اقتصاد مقاومتی تعریف شده و این شعار باید در راستای تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه، در تمامی برنامه ها و مولفه های اطلاع رسانی ازعملکرد سازمان جهاد کشاورزی نمود داشته و مورد بهره برداری قرار گیرد.

کریم زاده گفت: افتتاح پروژه های شاخص عمرانی، اقتصادی و تحقیقاتی بخش کشاورزی، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده های معظم شهدای جهاد کشاورزی، دیدار مسئولان و فعالان بخش کشاورزی با امام جمعه و استاندار، برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات دامی و کشاورزی، ارائه خدمات فنی و مشاوره ای و دامپزشکی رایگان از جمله برنامه های سازمان در طول هفته جهاد کشاورزی می باشد که در طول هفته اجرا خواهند شد.

از ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه به نام هفته جهاد کشاورزی در کشور نامگذاری شده است و شعار هفته جهاد کشاورزی امسال با عنوان" کشاورزی، بستر امنیت و سلامت غذایی کشور و كشاورزی رکن اقتصاد مقاومتی "نامگذاری شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار