خاطره تصویری/ تکرار تاریخ پس از 16 سال +عکس و فیلم

دیدار بلژیک و ایتالیا یادآور تقابل مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی‌ها مقابل آنتونیو کونته سرمربی فعلی ایتالیا در یورو 2000 است.

خاطره تلخ سرمربی بلژیک از کونته/ مارک ویلموتس، مغلوب مقابل سرمربی ایتالیا +عکس و فیلمویژه‌نامه یورو 2016 مشرق - در آخرین دیدار شب چهارم یورو 2016 قرمزپوشان بلژیک که در رده دوم رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قرار دارند، باید مقابل لاجوردی پوشان ایتالیا قرار می‌گیرند.

در این دیدار مارک ویلموتس روی نیمکت بلژیک قرار دارد و در طرف مقابل آنتونیو کونته ایتالیا را به سوی پیروزی هدایت خواهد کرد. این دو تا کنون به عنوان به عنوان مربی رودرروی یکدیگر قرار نگرفته‌اند اما در زمانی که هر دوی آنها در مرکز زمین برای بلژیک و ایتالیا آقایی می‌کردند یک بار مقابل هم قرار گرفته‌اند.
بلژیک و ایتالیا در سال 2000 در مسابقات جام ملتهای اروپا یورو 2000 در مرحله گروهی مقابل یکدیگر قرار گرفتند. در این سال هم آنتونیو کونته و هم مارک ویلموتس در دیدار مستقیم مقابل هم قرار گرفتند که در نهایت ایتالیا موفق شد با دو گل فرانچسکو توتی و استفانو فیوره در دقایق 6 و 66 بلژیک را از پیش رو بردارد. خاطره تلخ سرمربی بلژیک از کونته/ مارک ویلموتس، مغلوب مقابل سرمربی ایتالیا +عکس و فیلم

در این دیدار سرمربیان فعلی بلژیک و ایتالیا بارها با هم در میانه میدان جنگیدند اما این ویلموتس بود که در نهایت نتیجه را باخت تا خاطره خوشی از ایتالیا و کونته در ذهن نداشته باشد.خاطره تلخ سرمربی بلژیک از کونته/ مارک ویلموتس، مغلوب مقابل سرمربی ایتالیا +عکس و فیلم
در آن سال ایتالیا هر 3 بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت و به عنوان تیم اول گروه B صعود کرد، ترکیه با 4 امتیاز دوم شد و بلژیک به همراه ویلموتس سوم شد و از صعود بازماند.خاطره تلخ سرمربی بلژیک از کونته/ مارک ویلموتس، مغلوب مقابل سرمربی ایتالیا +عکس و فیلم

در ضمن ایتالیا پس از صعود از این گروه به ترتیب رومانی و هلند را از پیش رو برداشت اما در دیدار فینال مقابل فرانسه با گل طلایی ترزگه در دقیقه 103 با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و نایب قهرمان شد.

فیلم گلهای دیدار ایتالیا و بلژیک در یورو 2000 را در زیر ببینید:تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار