گلایه مهرجویی از عدم تأمین بودجه

داریوش مهرجویی گفت: به علت تامین نشدن بودجه، نتوانستم فیلمنامه ای را که با مضمون زندگی «مولانا» نوشته بودم به فیلم تبدیل کنم.

خبرگزاری صبا: داریوش مهرجویی گفت: به علت تامین نشدن بودجه، نتوانستم فیلمنامه ای را که با مضمون زندگی «مولانا» نوشته بودم به فیلم تبدیل کنم.

داریوش مهرجویی کارگردان فیلم سینمایی «هامون» اظهار داشت:

فیلمنامه مولانا را به زبان انگلیسی و بر اساس رمان «کیمیا خاتون» به همراه بخش هایی که بعدها به آن اضافه کردم به سفارش یک تهیه کننده ایرانی مقیم آمریکا حدود پنج سال قبل نوشتم.

به دلیل عدم تأمین بودجه فیلمنامه «مولانا» فیلم نشدوی ادامه داد: این تهیه کننده می خواست فیلم را بسازد و خیلی هم زحمت کشید اما نتوانست سرمایه گذار لازم را بیابد.

سازنده فیلم سینمایی «پری» تاکید کرد: در این فیلمنامه بیشتر به وجه ادبی و فلسفی مولانا پرداختم و حتی از شعرهای او نیز استفاده کردم و قرار است به فارسی ترجمه و توسط ناشری در ایران چاپ شود.

وی ادامه داد: تولید فیلم سینمایی بر اساس فیلمنامه ای که نوشتم، به بودجه کلانی نیاز داشت و می خواستیم ساخت آن را در قزاقستان آغاز کنم اما در نهایت بودجه تامین نشد، حتی تهیه کننده قصد تامین بودجه از داخل ایران را داشت اما نتوانست.

در پی انتشار خبری در مورد آغاز نوشتن فیلمنامه ای از دیوید فرانزونی فیلمنامه نویس آمریکایی در مورد زندگی مولانا و احتمال بازی لئوناردو دی کاپریو و رابرت داونی در نقش های اصلی آن به جای مولانا و شمس تبریزی، فرانکلین لوئیس استاد صاحب کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه شیکاگو آمریکا خبر داد که پیش از این نیز فیلمنامه هایی در مورد مولانا نوشته شده که یکی از آنها متعلق به داریوش مهرجویی است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار