جناح‌گرایی و سیاسی بازی باید پرهیز شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی اظهار داشت: جناح‌گرایی و سیاسی بازی در انجام امور کاری از پیش نخواهد برد، بلکه سبب عقب افتادن و ضربه زدن به‌نظام و استان می‌شود.

یعقوبی افزود: متأسفانه غیربومی بودن و نزدیک نبودن برخی از مسئولان به گروه‌ها و جناح‌های سیاسی سبب بی‌مهری قرار گرفتن آن‌ها می‌شد.

وی با تأکید بر اینکه باید این مشکل در بین مسئولان ریشه‌کن شود تصریح کرد: بومی بودن یا نبودن یک شخص یا هم جناح بودن یا نبودن، نباید ملاک ما برای پیروی باشد چراکه ما برای آبادی سربلندی نظام مقدس اسلامی تلاش می‌کنیم.

وقف بزرگ‌ترین و جاودانه‌ترین اقدام

امام‌جمعه بجنورد گفت: حرکت درراه وقف و تلاش برای کار خیر و انجام عمل صالح در پیش خداوند از بزرگ‌ترین و جاودانه‌ترین کارها است.

یعقوبی تصریح کرد: اثرات نیکوکاری وقف، پس از مرگ نیز برای انسان باقی خواهد ماند و تا سالیان سال پابرجاست.

وی تصریح کرد: کار در اداره اوقاف و امور خیریه مسئولیتی بسیار بزرگ و خطرناک است چراکه انسان باخدا مواجه است و اجازه کوچک‌ترین اشتباهی را ندارد.

۵ هزار و ۱۱۰ وقف در  خراسان شمالی

مدیرکل پیشین سازمان اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در ادامه این مراسم گفت: خراسان شمالی دارای پنج هزار و ۱۱۰ موقفه‌ است که از این تعداد سه هزار و ۲۷۵ مورد دارای سند هستند.

حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی اظهار داشت: خراسان شمالی دارای ۱۰ هزار و ۱۸ رقبه است که از این تعداد ۴۳ هزار و ۹ رقبه دارای سند هستند.

سهرابی افزود: تا سه سال آینده تمام موقوفات دارای سند خواهند شد که این خود یکی از بزرگ‌ترین اقدامات در حال انجام است.

وی با اشاره به عملکرد این نهاد در بخش حقوقی و ثبتی از سال ۹۲ تا ۹۴ گفت: طراحی، اجرا و نظارت بر پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی طی این سال‌ها در ۸۰ امامزاده و بقاع متبرکه  به مساحت ۵۴ هزار و ۶۶۱ مترمربع انجام‌شده که نسبت به برنامه مصوب ۴۰درصد رشد داشته است.

مدیرکل پیشین سازمان اوقاف و امور خیریه استان خاطرنشان کرد: همچنین تعمیر و مرمت رقبه ها و اعیان وقف از سال ۹۲ تا ۹۴  در ۳۰ موقوفه با رشد ۴۰ درصدی انجام‌شده است.

سهرابی با اشاره به اجرای طرح «جی ای اس» در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: طی سه سال مدیریت بنده، ۷۷ هزار و ۸۰ مورد «جی ای اس» برای موقوفات عرصه و اعیان وقف و زمین‌های موقوفه انجام‌شده است.

در پایان این مراسم حجت‌الاسلام سید جواد رئوف سید نژاد به‌عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی معرفی شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار