افزایش 25 درصدی خرید گندم/ پرداخت 62 درصد از طلب گندم‌کاران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

3.6 میلیون تن گندم طی 70 و اندی روز گذشته از کشاورزان خریداری شده و به گفته معاون وزیر کشاورزی تا کنون 62 درصد مطالبات پرداخت شده است که این میزان خرید نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد رشد داشته است. 
 
به گزارش انتخاب، علی قنبری - مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران - اظهار کرد: خرید تضمینی گندم تا 24 خرداد به بیش از سه میلیون 600 هزار تن رسیده و تا کنون 23 استان کشور وارد عملیات خرید شده‌اند.
 
وی افزود: ارزش این مقدار گندم حدود 45 هزار میلیارد ریال است که بیش از 28 هزار میلیارد ریال معادل 62 درصد آن به کشاورزان پرداخت شده است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه 580 مرکز در 23 استان فعال است، ادامه داد: از 15 فروردین ماه که خرید در کشور آغاز شده، این مراکز 537 هزار محموله گندم از گندم کاران خریداری و تحویل گرفته اند.
 
قنبری گفت: بیشترین میزان خرید گندم از استان های خوزستان، گلستان، و فارس صورت گرفته است؛ به گونه ای که به ترتیب یک میلیون و 376 هزار تن، 810 هزار تن و 390 هزار و 474 تن گندم از این استان ها خریداری شده است.
 
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه سال گذشته در همین مقطع زمانی دو میلیون و 953 هزار تن گندم در کشور خریداری شده بود، از رشد 25 درصدی میزان خرید تضمینی خبر داد، تاکید کرد: تمام تلاش های این شرکت برای تامین اعتبارات مورد نیاز است تا با پرداخت سریع تر پول کشاورزان، رضایت حداکثری آنان را جلب کنیم.
 
وی اظهارکرد: امسال همزمان با خرید تضمینی گندم، خرید دانه ی روغنی کلزا نیز در دستور کار شرکت های غله مناطق و استان ها قرار گرفته و تاکنون بیش از 38 هزار تن از این محصول در کشور خریداری شده و 99 درصد بهای آن نیز به کشاورزان پرداخت شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار