اظهار نطر رییس صداوسیما درباره حمید سبزواری

رییس سازمان صداوسیما گفت: صداقت و شجاعت در راه حقیقت بزرگ‎ترین و مهم‌ترین ویژگی شخصیتی و کاری استاد حمید سبزواری بود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دكتر علي‌عسكري كه در مراسم تشييع پيكر مرحوم حميد سبزواري شركت كرده بود، در گفتو‌گویی گفت: هرگاه هنر و شعر توأم با صداقت و شجاعت و در راه حقيقت باشد، مي‌تواند زيبا و ماندگار شود.

وي با بيان اينكه استاد حميد سبزواري سجاياي بسيار ارزشمند، برجسته و فاخري داشت، افزود: ايشان هم قبل از انقلاب در راه مبارزه با ظلم و اجحاف عليه رژيم ستم‌شاهي قيام كرد و هم در آستانه پيروزي انقلاب اسلامي فداكاري‌هاي بسياري كرد.

علي‌عسكري درباره مرحوم حمید سبزواری گفت: ايشان با اشعار خود توانست فرهنگ انقلاب را گسترش دهد و پس از انقلاب نيز همچنان وفادار و پايدار در راه انقلاب بود.

وي افزود: مرحوم استاد سبزواري از تمام وجود خود مايه گذاشت و با اشعار زيباي خود توانست هنر و شعر انقلاب را در ابعاد وسيعي گسترش دهد.

به گزارش ایسنا، مراسم تشییع پیکر این شاعر فقید انقلاب امروز - 24 خرداد ماه - از حوزه هنری به مقصد تالار وحدت برگزار شد تا در ادامه هم به زادگاهش سبزوار انتقال یابد و در پارک بهمن این شهر به خاک سپرده شود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار