ترور ناکام یک فعال رسانه‌ای سوری توسط داعش در ترکیه

یک فعال رسانه‌ای سوری دیگر در جنوب شرق ترکیه هدف سوءقصد عوامل گروه تروریستی داعش قرار گرفت اما از این سوءقصد جان به در برد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، احمد عبدالقادر، فعال رسانه‌ای مستقل سوری که از بنیانگذاران گروه رسانه‌ای "نگاه به وطن" است بعد از ظهر روز یکشنبه از ناحیه سر هدف تیراندازی دو مرد مسلح سوار بر موتور سیکلت در شهر شانلی اورفا در جنوب شرق ترکیه قرار گرفت. گروه "نگاه به وطن" که اخبار مربوط به سوریه از جمله جنایات داعش را در وبسایت و شبکه رادیویی خود منتشر می‌کند با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد، در این تلاش شکست خورده برای ترور سه گلوله علیه عبدالقادر شلیک شد.

ابو ابراهیم، یک فعال سوری از به گروه ناظر "رقه در سکوت قربانی می‌شود" نیز گفت که عبدالقادر در بیمارستان بستری است و در وضعیتی با ثبات قرار دارد.

رقه در سکوت قربانی می‌شود یک کمپین اطلاع رسانی است که عبدالقادر نیز در آن عضو بود. این کمپین خبرهای داخلی شهر رقه سوریه که در اشغال داعش است را پوشش می‌دهد.

یک همکار دیگر عبدالقادر که نامش را فاش نکرد نیز گفت که مردان مسلح از تفنگ مجهز به صدا خفه کن استفاده کرده و بلافاصله فرار کرده‌اند.

خبرگزاری اعماق وابسته به داعش گزارش داد که این ترور از سوی عوامل شبه نظامی داعش صورت گرفته است.

هشت ماه پیش برادر عبدالقادر به نام ابراهیم که او نیز فعال رسانه‌ای بود توسط عناصر داعش در شانلی اورفا ترور شد. فارس حمدی، یک فعال رسانه‌ای سوری دیگر نیز توسط داعش در همین شهر ترور شد.

داعش در پیامی ویدیویی مسئولیت ترورهای سال گذشته میلادی را بر عهده گرفت و اعلام کرد: " هر مرتدی در سکوت قربانی خواهد شد."

گروه رسانه ای "نگاه به وطن"‌به همراه گروه شریکش یعنی "رقه در سکوت قربانی می شود" مرتبا درباره فعالیتهای داعش در سوریه گزارش داده و به این منظور شبکه ای از ارتباطات محلی در داخل سوریه ایجاد کرده‌اند.

عبدالقادر پیشتر بعد از ترور برادرش و فارس الحمدی به آسوشیتدپرس گفته بود که خودش نیز پیامهای تهدید آمیز از سوی داعش دریافت کرده است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار