درگذشت دکتر فیروز حریرچی؛ چهره ماندگار ادبیات عرب

فرهنگ > ادبیات - همشهری‌آنلاین:
دکتر فیروز حریرچی، چهره ماندگار و استاد زبان ادبیات عرب بعد از دوره طولانی ابتلاء به بیماری درگذشت.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا این استاد دانشگاه که مدتی پیش بر اثر عارضه مغزی در بیمارستان بستری شده و به کما رفته بود شامگاه شنبه 22 خردادماه در بیمارستان سینای تهران درگذشت.

دکتر فیروز حریرچی چندی پیش در هنگام تدریس در یکی از کلاس‌های دانشگاه آزاد دچار سرگیجه و از دست رفتن تعادل شد و به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بهمن انتقال یافت. او 20 اردیبهشت‌ماه تحت عمل جراحی قرار گرفت اما از همان تاریخ به کما رفت تا این‌که سرانجام شامگاه گذشته از دنیا رفت.

او  سال 1320 در تبریز متولد شد و در سال 1354 دکترای زبان و ادبیات عرب خود را از دانشگاه تهران دریافت کرد. او صاحب ده‌ها تألیف، ترجمه و مقالات متعدد در حوزه ادبیات و تاریخ است.

حریرچی به عنوان چهره ماندگار رشته زبان و ادبیات عرب در چهارمین دوره همایش چهره‌های ماندگار برگزیده شد.

تشییع پیکر این چهره خدوم ادبیات و فرهنگ قرار است صبح دوشنبه بیست و چهارم خرداد از روبروی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران تشییع و در  قطعه نام‌آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شود.

همشهری‌آنلاین درگذشت او را به جامعه دانشگاهی و فرهنگی و خانواده ایشان تسلیت می‌گوید و برای ایشان آمرزش الهی را طالب است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار