نبیه بری: انفجار بیروت، اول لبنان و بعد حزب الله‌ را هدف قرار داد

رئیس پارلمان لبنان تأکید کرد که هدف انفجار روز یکشنبه در بیروت برهم زدن ثبات این کشور بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در سخنانی گفت: دست‌های آلوده به گناهی که با انفجار روز یکشنبه در بیروت برای برهم زدن اوضاع لبنان تلاش کرد، قبل از آنکه ترکش‌هایش به یکی از مهم‌ترین بانک‌های ما یعنی لبنان و المهجر برسد، اول لبنان و دوم حزب الله را هدف قرار داده است. این نشان می‌دهد که این جنایت سازماندهی شده و ابعاد آن برای همگان آشکار است.

بری از لبنانی‌ها و مسئولان سیاسی خواست به ابعاد واقعی و کامل این انفجار که لبنان و نظام ممتاز بانکی‌اش را در قلب پایتخت هدف قرار داد، توجه داشته باشند.

وی از همگان خواست تا بار دیگر با وحدت موضع و سخنان خود و نرفتن به سمت طرح‌های مشکوکی که آینده و حال لبنان را هدف قرار داده، پیروزی را برای خود رقم بزنند.

روز یکشنبه انفجاری مرکز بیروت را لرزاند که به گفته منابع بلوم بانک لبنان را هدف قرار داده بود. این انفجار تلفات جانی نداشت. از آنجا که اخیرا در راستای اجرای تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب الله لبنان، چندین حساب بانکی اعضای حزب الله مسدود شده، اکنون برخی انگشت اتهام را به سمت حزب الله نشانه گرفته‌اند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار