مرگ در روز تولد؛ اصغر بیچاره مثل هما روستا/ آرزوی پوران فرخ زاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

قدیمی ترین عکاس ایران درست در زاد روز خود درگذشت. روزنامه ایران روز یکشنبه 23 خرداد 1395 ستونی را در صفحه آخر خود به سالروز تولد و 89 ساله شدن «اصغر بیچاره» اختصاص داد.
 
به گزارش انتخاب، نویسنده در پایان آرزو کرده بود اصغر بیچاره مجال بازگشت به میهن را پس از چند سالی که در خارج از کشورزندگی کرده پیدا کند اما هنگامی که این یادداشت منتشر شده بود او دیگر در این دنیا نبود.
 
مرگ در سالروز تولد اما منحصر به اصغر بیچاره نیست. سال پیش نیز هما روستا بازیگر سرشناس تئاتر و سینما در چهارم مهر ماه 1394 درگذشت در حالی که قرار بود برای او جشن تولد برگزار کنند. هما روستا هم در سالروز تولد خود درگذشت.
 
پوران فرخ زاد نویسنده و خواهر فروغ نیز در یکی از مصاحبه ها آرزو کرده  است که در سالروز تولد خود از دنیا برود.
 
زادروز یا سالروز تولد البته امری قراردادی است و اگر زمان را یک محور خطی در نظر بگیریم امروز 24 خرداد 1395 است و سال بعد در همین روز 24 خرداد 1396 و ربطی به امروز ندارد. منتها برای یادآوری از سالگرد و سالگشت سخن می گوییم.
 
روزی که به دنیا آمده ایم یک لحظه خاص و مشخص است که دیگر تکرار نمی شود و روزی که چشم از جهان فرو می بندیم نیز یک لحظه دیگر در زمانی دیگر و جشن تولد گرفتن ها تنها برای آن است که به همدیگر بگوییم چقدر قدر هم را می دانیم یا باید بدانیم.
 
اصغر بیچاره در روز تولد خود درگذشت. هما روستا نیز. ناصر الدین شاه هم در پنجاهمین سالگرد  تاج گذاری و اصلا به حرم حضرت عبد العظیم رفته بود تا 50 ساله شدن سلطنت خود را شکر گوید.
 
هر یک از ما نیز روزی روزگاری از این دنیا می رویم. شاید در روز تولدمان . احتمالی که بسیار ضعیف و اندک است و شاید در روزی دیگر.
 
همچنان اما می توان بر این نکته تأمل کرد که آیا زمان،  دوّار است و هر سال دوباره به روز تولد خود بازمی گردیم یا زادروز و سالروزی در کار نیست و تنها برای شمارش سال ها این نقاط را مشخص می کنیم...

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار