استان بوشهر رتبه اول مصرف قلیان در کشور را دارد

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی صبح دوشنبه در کمپین قلیان‌ها را گلدان کنیم در بوشهر، اظهار داشت: در مصرف قلیان بوشهر رتبه اول کشوری را داراست که این معضل توجه همه مسئولان استان را می‌طلبد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین علت مرگ‌ومیر در استان بوشهر، بیماری‌های قلبی و عروقی است و یکی از مهم‌ترین عوامل در بروز این بیماری، مصرف دخانیات است.

وی اضافه کرد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی و حرکت‌های مناسب در این زمینه می‌تواند نقش بسیار مهمی در مقابله با کاهش مصرف قلیان در استان بوشهر داشته باشد و باید در این مسیر حرکت کنیم.

شهردار بوشهر نیز در این نشست با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در زمینه مقابله با مصرف دخانیات در استان، اظهار داشت: ایجاد و راه‌اندازی کمپین‌های مقابله با مصرف قلیان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از آن حمایت کرد.

غلامعلی میگلی‌نژاد با اشاره به توسعه بخش سلامت در کشور، اضافه کرد: با حضور دکتر هاشمی در وزارت بهداشت و تلاش تیم خوب و مجرب وی، انتظارات در جامعه از وزارت بهداشت زیاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، پویش (کمپین) قلیان‌ها را گلدان کنیم با حضور مسئولان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رونمایی شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار