پوشش 46 درصدی پیش بینی های "شپد

 

شرکت پتروشیمی پردیس در دوره شش ماهه نخست سال مالی 95 با اختصاص 710 ریال سود به ازای هر سهم به 46 درصد از پیش بینی هایش رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت پتروشیمی پردیس پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 95 را بصورت حسابرسی شده و با سرمایه شش هزار میلیارد ریال، مبلغ یک هزار و 541 ریال اعلام کرده است و در دوره شش ماهه منتهی به 29 اسفندماه 94 با اختصاص 710 ریال سود به ازای هر سهم معادل 46 درصد از پیش بینی هایش را پوش داد.

"شپدیس" دلایل تغییر اطلاعات پیش بینی سال مالی 95 نسبت به اطلاعیه قبلی را منتشر کرد.

1- علت کاهش فروش ریالی نسبت به پیش بینی اولیه به دلایل زیر است:

الف- کاهش شدید نرخ های جهانی محصولات بخصوص اوره از حدود 300 دلار به 200 دلار در شش ماهه اول سال مالی شرکت (در پیش بینی اولیه قیمت فروش هر تن اوره 295 دلار منظور شده بود).

ب- نرخ فروش اوره داخلی در پیش بینی اولیه 7,800 ریال برای هر کیلو محاسبه شده بود لکن در شش ماهه نخست سال مالی طیق مصوبات قانونی با همان نرخ 6,125 ریال برای هر کیلو به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی فروخته شده است.

ج-انجام تعمیرات اساسی واحد ها در نیمه نخست سال مالی و همچنین برنامه راه اندازی فاز سوم در نیمه دوم سال مالی.

2- کاهش بهای تمام شده کالای فروش رفته: در کل بابت کاهش نرخ گاز (خوراک)از 13 سنت در پیش بینی اولیه به 8.5 سنت در نیمه دوم سال مالی بوده است.

3- زیان تسعیر ارز منعکس در سر فصل سایر درآمد ها و هزینه های متفرقه (غیر عملیاتی) بابت زیان تسعیر ارز مربوط به بدهی تسهیلات ارزی(فاینانس) مربوط به فاز دوم و همچنین تسعیر تسهیلات ارزی دریافتی از بانک ملت است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار