پیام تسلیت استاندار خراسان رضوی به مناسبت درگذشت پدر شعر انقلاب

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در این پیام آورده است: در گذشت شاعر توانمند، انقلابی و چهره ماندگار فرهنگ کشور، شاعر همیشه همراه با انقلاب، امام و رهبری استاد حمید سبزواری موجب تأثر و تألم فراوان شد.

وی در اين پيام افزوده است: حمید سبزواری به حق یکی از مفاخر خطه ادب پرور خراسان و نگینی بر انگشتری مفاخر این استان و کشور به شمار می‌رود، وی استوانه ی شعر انقلاب بود و در سرنوشت شعر پارسی در این کهن سرزمین، دارای نقش بی بدیلی بود. این شاعر فقید  که تربیت یافته مکتب ادبی خراسان بود و سروده‌هایش در پیشانی شعر انقلاب قرار دارد، هیچگاه مواضع خود را قربانی مصالح نکرد.  

استاندار خراسان رضوي تأكيد كرده است:‌استاد سبزواری، شعر فاخر خود را در سراسر دوران انقلاب اسلامی در خدمت به ایمان و آزادی و عدالت نهاد و سرود پیروزی و بانگ آزادی این ملت را سر داد،سرودهای دلنشین دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آن مرحوم که شاعری صاحب‌نظر در سبک‌های مختلف شعری بود،  رویدادهای مهم انقلاب اسلامی را با هنر شعر ماندگار ساخت.

رشيديان تأكيد كرده است: همان گونه که  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرمودند، این شاعر فقید هنر خود را در خدمت مردم، انقلاب و بصیرت‌افزایی قرار داده بود.، ریاست محترم جمهوری نیز از این شاعر برجسته به عنوان تلاشگری خدوم و جریان ساز در عرصه فرهنگ و ادب ایران اسلامی یاد کردند که توانست با تعهد به ارزش‌ها و ذوق هنرمندانه خود، رویدادهای مهم انقلاب اسلامی را ماندگار سازد.

وی در اين پيام افزوده است: اینجانب نیز به نمایندگی از مردم فرهیخته خراسان رضوی، ضایعه درگذشت این شاعر متعهد را به جامعه فرهنگ و ادب ، دوستداران شعر و ادبیات و به ویژه خانواده محترم ایشان تسلیت گفته، برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و جهت بازماندگان از درگاه خداوند متعال صبر و اجر مسألت دارم.

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار