Xبستن تبلیغات

۴۵۰ گونه گیاه دارویی در اردبیل شناسایی شد/توسعه کشت با هدف صادرات

به گزارش خبرنگار مهر، عدیل سروی صبح دوشنبه در جلسه بررسی برنامه الگوی تغییر کشت در اردبیل تصریح کرد: در گستره استان اردبیل و در تمامی شهرستان‌ها انواع گیاهان دارویی شناسایی شده است.

وی گیاهان دارویی را به دلیل ارزش‌افزوده خود ارزشمند توصیف کرد و گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی و فرآوری آن در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تأکید کرد: در وضعیتی که محصولات کشاورزی بدون ارزش‌افزوده از استان خارج می‌شود، جهاد کشاورزی تغییر الگوی کشت و درعین‌حال فرآوری و صنایع تبدیلی را اولویت می‌داند.

به گفته سروی بر همین اساس فرآوری گیاهان دارویی می‌تواند موجب ایجاد ارزش‌افزوده شده و با صادرات آن به اقتصاد کشاورزی استان کمک کند.

وی درعین‌حال به توسعه کشت محصولات دیگر کشاورزی در گستره استان اشاره کرد و گفت: الگوی کشت برای تمامی شهرستان‌های استان تدوین شده است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کشت زعفران، عناب، پسته، بادام‌زمینی و کشت هدفمند سایر محصولات از جمله دانه‌های روغنی و سیب‌زمینی در دستور کار قرار گرفته است.

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار