بررسی بازار کشور عمان برای صادرات تولیدات صنایع‌دستی اردبیل

کریم حاجی‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سلایق مشترک و رغبت به صنایع‌دستی تولیدی استان در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از جمله عمان تأکید کرد: زمینه‌های صادرات صنایع‌دستی به این کشورها در دست بررسی است.

وی با تأکید به اینکه فروش صنایع‌دستی یکی از دغدغه‌های جدی تولیدکنندگان است، گشایش در بازارهای داخلی و خارجی را وظیفه میراث فرهنگی دانست و متذکر شد: در این راستا تمامی بازارهای آسیا و اروپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تأکید کرد: واقع شدن اردبیل در مجاورت کشورهای منطقه قفقاز امتیازی طلایی برای این استان محسوب می‌شود و می‌توان صادرات گسترده‌ای به روسیه داشت.

حاجی‌زاده به اقبال عمومی ساکنان کردستان عراق به فرهنگ، آداب‌ورسوم و صنایع‌دستی این استان اشاره و تصریح کرد: قرار است هیئتی از این کشور به اردبیل سفر کرده و آثار دستی استان را مورد بررسی قرار دهند.

وی تنها مسیر دست‌یابی به بازارهای اروپایی را فضای مجازی و بازارهای الکترونیکی دانست و تأکید کرد: این باور عمومی که صنایع‌دستی ایران متمرکز در اصفهان است باید تغییر کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان معتقد است در بازارهای مجازی هنوز صنایع‌دستی استان حضور فعال ندارد و نمی‌توان از ساکنان کشورهای اروپایی انتظار داشت شناختی از صنایع‌دستی اردبیل داشته باشند.

حاجی‌زاده اولویت اول میراث فرهنگی استان را تکمیل زیرساخت بازارهای الکترونیکی دانست و افزود: باید فعالیت صنایع‌دستی فنی شده و در بازارها حضور فعال و مداوم داشته باشد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار