X بستن تبلیغات
5. Fixed

نمایندگان ترک‌تبار پارلمان آلمان تهدید به مرگ شدند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، چند تن از نمایندگان ترکیه‌ای الاصل پارلمان آلمان بعد از به رسمیت شناختن تصمیم آلمان برای قتل عام خواندن کشتار مردم ارمنستان، تهدید به مرگ شدند.

به نوشته روداو، 11 نماینده پارلمان آلمان با ریشه ترکیه‌ای، بعد از دریافت تهدید به مرگ تحت محافظت پلیس هستند. همچنین وزارت خارجه آلمان به این نمایندگان هشدار داد به دلیل تهدید به مرگ، به ترکیه سفر نکنند.

«جم اوزدمیر»رهبر حزب سبز آلمان به رسانه‌های آلمانی گفت ایمیلی دریافت کرده است که در آن این پیام آمده بود «یک جایی دوستان آلمانی‌ات فراموش می‌کنند – ما فراموش نخواهیم کرد. هرجا باشی، پیدایت می‌کنیم.»

پارلمان آلمان اخیرا طی رای گیری کشتار مردم ارمنستان به دست عثمانی‌ها را قتل عام نامیده بود که با واکنش تند از سوی ترکیه مواجه شد. «رجب طیب اردوغان»رئیس جمهور ترکیه هم با خطاب مستقیم به 11 نماینده ترکیه‌ای الاصل پارلمان آلمان گفت «شما چطور ترک‌هایی هستید؟»

«توماس دو مِیزیِر» وزیر کشور آلمان هم گفت تهدیدات علیه نمایندگان ترکیه‌ای تبار غیر قابل قبول است و در صورت نیاز، اقدامات امنیتی مناسب به کار گرفته می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار