بهره‌وری معیار حمایت از کشاورزان قرار گیرد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی امروز (دوشنبه 24 خرداد) در صحن علنی مجلس و پس از ارائه گزارش محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، درباره وضعیت و شرایط کشاورزی و دامداری کشور گفت: باید در سیاست‌های هدفمندی یارانه ها به مقوله بهره‌وری آب به جد توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به بحث آبیاری تحت فشار در حوزه کشاورزی خاطرنشان کرد: هدف ما حمایت صرف از بخش کشاورزی نیست و این حمایت باید در برابر بهره‌وری و عدد و رقم صورت گیرد.

جلال پور از ضرورت واحدسازی مدیریت در بخش کشاورزی سخن گفت و با اشاره به  اهمیت مکانیزه کردن کشاورزی در کشور و پیگیری تحقیقات در ادامه گفت: اگر ثبات در سیاست‌ها نداشته باشیم نمی‌توانیم تولید را همگام با سیاست‌های صادراتی دنبال کنیم.

وی ادامه داد: پرداخت یارانه به هر کسی و با هر میزان تولیدی مشکل کشاورزی را حل نمی‌کند. بلکه باید با در نظر گرفتن میزان تولید و بهره‌وری آب به این بخش یارانه پرداخت کرد.

جلال‌پور با رد این نکته که قیمت‌های تضمینی در بحث صادرات راهبر صحیحی خواهد بود گفت: باید در این زمینه رقابت را ترویج کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی از لزوم حمایت از کشاورزان با نگاه بیمه به کشاورزی و پرداخت غیرمستقیم یارانه با نگاه علمی و مدنظر قرار دادن میانگین‌های جهانی گفت: در حوزه کشاورزی در 10 سال گذشته و در 2 دوره دولت قبل حرکتی رو به جلو را شاهد نبودیم اما در این دوره ما این حرکت را آغاز کردیم.

انتهای پیام/

http://fna.ir/YCLZ67

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار