۱۰۰۰هکتار از منابع طبیعی ملارد بوته کاری می شود

سید علی عظیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به نقش  موثر بوته کاری و توسعه پوشش گیاهی در اراضی بیابانی این شهرستان برای مهار و کنترل گرد و غبار و پیشگیری از انتشار ریزگردها اظهار داشت:تحقق این امر مستلزم تأمین اعتبار دو میلیارد تومانی است که با جذب پیمانکاری توانمند عملیاتی خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ملارد گفت:با عنایت به برنامه ریزی های تنظیم و طراحی شده، بوته کاری در یک هزار هکتار از اراضی و عرصه این شهرستان در دستورکار قرار دارد.

وی افزود:اجرایی شدن این طرح عظیم مستلزم تأمین ۲۵۰ هزار بوته آتریپلکس به عنوان  یکی از گونه های موثر در تثبیت خاک خواهد بود.

عظیمی در خصوص تأمین آب پوشش گیاهی مذکور عنوان کرد:بر اساس ارزیابی های انجام شده، اجرای این طرح نیازمند به تأمین هشت نوبت آبیاری در طول دو سال است که امیدواریم به نحوی مطلوب محقق شود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ملارد گفت:یکی از جدی ترین دغدغه های ما در این حوزه به کمبود آب و بحران های مرتبط با این عرصه معطوف می شود که تلاش می کنیم با حفظ حداکثری پوشش گیاهی موجود نیازمند جایگزین سازی مجدد نشویم.

عظیمی یادآور شد:برای تأمین حق آبه مورد نیاز نیز سعی می شود در قراردادها موضوع تأمین نهال، کشت، آبیاری پس از کشت و آبیاری تکمیلی لحاظ شود و تلاش می کنیم با رصد واقعیات موجود و مبتنی بر ظرفیت هایی که از آن برخوردار هستیم، گام های اجرایی و عملیاتی لازم را برداریم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار