X بستن تبلیغات
5. Fixed

کمک میلیاردی یک خیر برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان دزفولی

یک نیکوکار برای جلوگیری از ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان روستای لطف آباد از توابع بخش سردشت دزفول 1.5 میلیارد ریال اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : بهمن ماه پارسال خبری مبنی بر ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان دبستان نیایش روستای لطف آباد در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر در بخش سردشت دزفول به دلیل نبود جاده مناسب منتشر شد.

به گفته مدیر آموزش و پرورش منطقه سردشت دزفول :به دلیل عبور رودخانه و نبود پل جمعیت دانش آموزی دبستان نیایش روستای لطف آباد از 24 نفر به هشت دانش آموز کاهش یافته است.

محمدرحیم کریمی با اشاره به اینکه این دانش آموزان در سه سال گذشته با این مشکل مواجه بوده اند گفت:دانش آموزان این دبستان برای رسیدن به مدرسه ناچار به عبور از رودخانه ای به عرض 70 متر و عمق بین 70 سانتی متر تا 1،5 متر می باشند.

معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول روز دوشنبه در این خصوص افزود:در پی انتشار خبر مشکل تردد این دانش آموزان از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی یک فرد نیکوکار ساکن تهران برای حل مشکل تردد این دانش آموزان ساخت پل بر روی رودخانه در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر در بخش سردشت دزفول را تقبل کرد.

عبدالحسین پوررکنی با اشاره به کمک 1.5 میلیارد ریالی این نیکوکار مدرسه ساز گفت: ساخت پل روستای لطف آباد از توابع بخش سردشت دزفول بیش از 2 میلیارد ریال هزینه دارد که این نیکوکار ساخت آن را برعهده گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مابقی هزینه ساخت این پل نیز با پیگیری این نیکوکار تامین شده است گفت:روستای لطف آباد در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر و در فاصله 15 کیلومتری سالن کوه و 120 کیلومتری شهر دزفول قرار دارد.

پوررکنی افزود: پل مذکور به عرض 88 متر و ارتفاع بین هشت تا 10 متر احداث می شود.

وی افزود:دو کوه در دو طرف رودخانه منطقه واقع شده که در گذشته محل اتصال گرگر( وسیله ای دستی) برای تردد دانش آموزان از رودخانه بود که از مدتی پیش گرگر نیز غیرقابل استفاده شده و موجب گردیده تعدادی از دانش آموزان به ویژه دانش آموزان دختر توانایی عبور از رودخانه را نداشته باشند.

وی اظهار کرد:مقدمه احداث این پل انجام شده و عملیات اجرایی آن پس از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد که با احداث این پل راه ارتباطی پنج روستای تودو،چال طلا،لطف آباد،زوره سالن و دول کلال برقرار خواهد شد.

کوه سالن در دهستان سیدمحمود بخش سردشت دزفول در 120 کیلومتری شمال شرقی شهر دزفول واقع است و 2639 متر ارتفاع دارد.

بخش سردشت و شهیون دزفول در شمال خوزستان هفت هزار دانش آموز و 127 آموزشگاه دارد.

بخش کوهستانی سردشت با سه هزار و 800 کیلومتر مربع مساحت و افزون بر 24 هزار نفر جمعیت دار

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار