Xبستن تبلیغات

شناسایی عاملان فروش سؤالات امتحانات نهایی

به گزارش سرویس حوادث "جام نیوز"، رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش از شناسایی ۱۰ نفر از کلاهبرداران و شیادان فروش سؤالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک خبر برخورد با این افراد متخلف و شیاد را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 
محسن موحد رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: در 2 درس زبان و ادبیات فارسی و فیزیک سوم تجربی سؤالات واقعی تا قبل از آغاز زمان امتحان منتشر نشده است اما اطلاعات ما نشان می‌دهد در درس عربی رشته تجربی کلاهبرداران سوالات جعلی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده‌اند.
 
وی تصریح کرد: برخی سؤالات امتحان نهایی جعلی در اختیار دانش‌آموزان قرارگرفته است و برای بررسی صحت برخی اخبار مبنی بر وقوع تخلف، تیم ویژه‌ای مشخص کرده‌ایم که در حال بررسی و رسیدگی به موضوع است.
 
موحد از شناسایی 10 نفر از کلاهبرداران و شیادان فروش سؤالات امتحانات نهایی دانش آموزان خبر داد و افزود: از طریق شماره حساب‌های منتشر شده در کانال‌های تلگرامی این افراد را شناسایی کردیم و در آینده نزدیک خبر برخورد با این افراد متخلف و شیاد را اطلاع رسانی خواهیم کرد.
 
وی به تعامل این وزارتخانه با پلیس فتای کشور اشاره و خاطرنشان کرد : آموزش و پرورش سه جلسه با پلیس فتای کشور برگزار کرده و در شناسایی شبکه های کلاهبرداری و جعل، به موفقیت‌های خوبی رسیده‌ایم و عزم جدی ما این است که با متخلفانی که فضای روانی و ناامنی را در خانواده‌ها ایجاد کرده‌اند برابر قانون برخورد کنیم.
 
رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صدور دستورالعمل امنیت سؤالات امتحانی و ارسال آن به مسئولان سراسر کشور و حوزه های امتحانی تصریح کرد: در قرنطینه سؤالات امتحانی، امنیت به طور کامل رعایت شده است و لوح فشرده سؤالات به انضمام لوح فشرده بازگشایی قفل سؤالات در اختیار مسئول سنجش استان و حراست هر استان، و پس از تکثیر در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

صبحانه

110

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار