هرمزگان رتبه اول در حوزه مشاغل خانگی در سطح کشور

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: هرمزگان با راه‌اندازی صندوق خرد زنان روستایی و ایجاد مشاغل خانگی رتبه اول را در ایجاد مشاغل خانگی در کشور دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، ناصر حیدری‌پوری با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی در راستای رونق اقتصادی در بخش کشاورزی، توسعه مشاغل خانگی است اظهار داشت: در سال‌های گذشته صندوق‌های خرد زنان روستایی با مشکل تامین نقدینگی مواجه بودند که سال قبل یک میلیارد تومان برای رفع مشکل مالی این صندوق‌ها اختصاص یافت و هم‌اکنون شاهد فعالیت‌های چشمگیر این صندوق‌ها در بخش‌های مختلف هستیم.
وی عنوان کرد: در استان ۸۰ صندوق خرد زنان روستایی با ۲ هزار و ۴۰۰ نفر عضو در بخش‌های دام و طیور، صنایع دستی، پرورش قارچ، تولید ترشی و پرورش ماهی فعالیت می‌کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: توانمندسازی زنان روستایی، ایجاد شغل پایدار، رونق اقتصادی دربخش کشاورزی و افزایش تولیدات زراعی، دامی و شیلاتی از مهمترین اهداف راه‌اندازی صندوق خرد زنان روستایی است.
حیدری‌پوری گفت: با توجه به فعالیت مناسب صندوق‌های خرد زنان روستایی امیدواریم در سال زراعی جدید، توجه به زنجیره ارزش در محصولات کشاورزی را بیش از پیش شاهد باشیم.

برای مشاهده صفحه اصلی مشاغل خانگی اینجا کلیک کنید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار