X بستن تبلیغات
5. Fixed

اظهارات ظریف درباره برنامه‌های سفر اروپايي‌اش

وزیر خارجه کشورمان بامداد روز دوشنبه به وقت تهران برای دیدار با مقامات نروژی وارد اسلو پایتخت این کشور شد.

خبرگزاری ایسنا: محمدجواد ظریف یک شنبه شب به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات نروژی و شرکت در نشست "اسلو فروم" در سفری دو روزه در رأس هیاتی عالی متشکل از سیدعباس عراقچی، مجید تخت‌روانچی و حسین جابری‌انصاری معاونان وی راهی اسلو شد.

وزير امور خارجه در بدو وود به اسلو درباره برنامه هاي سفر اروپايي خود گفت: روز دوشنبه در اسلو با همتاي خود در خصوص همكاري هاي دو كشور در حوزه گاز و مسایل زيست محيطي و مشورت هاي سياسي و منطقه اي گفت و گو خواهم كرد.

وي ادامه داد: روز سه شنبه نیز اجلاس اسلو فروم با صحبت بنده، وزير خارجه نروژ و خانم موگريني آغاز مي شود و در سخنرانیم ضرورت تغيير در حل و فصل منازعات منطقه اي را مطرح مي كنم و در كنار آن با شركت كنندگان گفت و گو مي كنم.

ظريف گفت: روز چهارشنبه در ادامه ملاقات ها در حاشيه اجلاس گفت وگويي با آقاي كري درباره پيگيري تعهدات امريكا در برجام خواهم داشت.

وي تصريح كرد: بعدازظهر چهارشنبه در برلين با آقاي اشتاين ماير در خصوص روابط دو جانبه و موضوعات دو جانبه و منطقه اي ديدار خواهيم كرد.

ظریف در مدت اقامت خود در نروژ ضمن سخنرانی در اجلاس "اسلو فروم" با تعدادی از همتایان شرکت کننده خود در  این اجلاس دیدار و گفت و گو می کند.

در همین چارچوب قرار است ظریف با جان کری وزیر خارجه امریکا و فدریگا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دیگر وزیران خارجه ۱+5 جداگانه دیدار کند.

همچنین قرار است نشست خبری سه جانبه ای با حضور  وزیر امور خارجه کشورمان، موگرینی و وزیر امور خارجه نروژ برگزار شود.

ظریف پس از شرکت در اجلاس اسلو فروم در سفری چند ساعته به برلین رفته و با فرانک والتر اشتاین‌مایر، همتای آلمانی خود در چارچوب روابط دو جانبه و مسائل منطقه بحث و گفت‌وگو می کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار