X بستن تبلیغات
5. Fixed

تغییر مالکیت یک میلیارد برگه سهم و حق تقدم

 

در معاملات اولین روز کاری هفته سهامداران بورس تهران بیش از یک میلیارد برگه سهم و حق تقدم را دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، در معاملات روز شنبه شاخص کل بورس یک هزار و 26 واحد کاهش یافت و به رقم 74 هزار و 850 واحد رسید.

همچنین در این روز سهامداران بیش از یک میلیارد برگه سهم و حق تقدم و اوراق مشارکت را به ارزش یک هزار و 967 میلیارد ریال در 96 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

همچنین در این روز سایر شاخص های بورسی نیز منفی شدند. شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 909 و هزار و 150 واحد افت کردند. نمادهای هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس، ایران خودرو، سایپا و گل گهر با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص در معاملات امروز، افت بازار را رقم زدند.

در این روز گروه های خودرو، محصولات فلزی و سایر مالی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر جدول برترین گروه های بازار قرار گرفتند.

همچنین بیشترین رشد قیمت ها نیز متعلق به نمادهای دارویی رازک، سپنتا، البرز دارو، داروسازی زاگرس، داروسازی ابوریحان، واسپاری ملت و معادن بافق بود.

در مقابل نمادهای پارس سوییچ، داروپخش، کاغذسازی کاوه، فولاد صبانور، فولاد آلیاژی ایران، کارتن ایران و لیزینگ ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سهامداران امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق سلف موازی برق ماهتاب گستر، سلف موازی نفت کوره، حق تقدم محورسازان ایران خودرو، سهام نورد و قطعات فولادی، کنتورسازی ایران و اوراق مرابحه بناگستر کرانه بیشترین تقاضاها را ثبت کردند.

این در حالی بود که در سوی دیگر بازار، گروهی دیگر از سهامداران برای خروج از اوراق سلف موازی برق ماهتاب گستر، سلف موازی استاندارد نفت کوره، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، سهام پتروشیمی شیراز، سرمایه گذاری رنا، پارس خودرو و شیشه و گازبیشترین عرضه ها را داشتند.

در پایان معاملات امروز سایپا با معامله 159 میلیون سهم به ارزش 192 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار