استخدام سازمان بهزیستی در سال ۹۵ (خبر جدید)

استخدام سازمان بهزیستی
برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۷ خرداد ۹۵ – کمبود نیرو مهم‌ترین مشکل بهزیستی استان بوشهر است

خبرگزاری مهر: بوشهر – مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: کمبود نیرو مهم‌ترین مشکل بهزیستی استان بوشهر است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۶ اردیبهشت ۹۵ – راه‌اندازی مراکز اشتغال و توانبخشی درکشور

 باشگاه خبرنگاران جوان : مدیرکل دفتر توانپزشکی و مراکز روزانه سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز اشتغال و توانبخشی در ۱۰ استان کشور راه‌اندازی می‌شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۵ – کمبود شدید نیروی انسانی در شیرخوارگاه های تهران

خبرگزاری میزان : مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: در بهزیستی تهران با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم به طوری که برای نگهداری از هر ۱۸ نوزاد تنها یک «مادر یار» وجود دارد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ اردیبهشت ۹۵ – بحران کمبود نیرو در مراکز بهزیستی

خبرگزاری میزان : رئیس دبیرخانه جمعیت داوطلبان سازمان بهزیستی کشور گفت: با بحران کمبود نیرو در مراکز بهزیستی کشور مواجه هستیم.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۹ اردیبهشت ۹۵ – کمبود نیروی تخصصی مشکل اصلی بهزیستی آذربایجان غربی

خبرگزاری ایلنا : به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، «دکتر سعید فریور» در جلسه شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت کار و رفاه اجتماعی در استان که با حضور معاون روابط کار این وزارتخانه برگزار شد، ضمن تشریح رویکردها و فعالیت‌های بهزیستی آذربایجان غربی تصریح کرد: حقوق پایین کارکنان، سهمیه اندک استان در بیمه زنان سرپرست خانوار شهری، بروکراسی سخت بانکی در اعطای تسهیلات بانکی به مددجویان و عدم تناسب اعتبارات با جمعیت تحت پوشش از دیگر مشکلات این نهاد به شمار می رود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با بیان اینکه کمبود نیروی تخصصی مشکل اصلی بهزیستی استان بشمار می‌رود اظهار داشت: در حال حاضر ۳۷۹ پست سازمانی در بهزیستی استان بلاتصدی است که موجب شده کارکنان بیش از توان در جهت خدمتگزاری به جامعه هدف فعالیت نمایند.

وی با اشاره به فعالیت‌های شاخص بهزیستی استان در اشتغال زایی جامعه هدف افزود: سال گذشته با تحقق ۱۱۰ درصدی تعهدات اشتغال یک هزار و ۲۳۹ مددجو موفق به دریافت تسهیلات اشتغال زایی شدند.

فریور با بیان اینکه عدم تامین ضمانت بانکی از سوی مددجویان بویژه معتادین بهبود یافته یکی از مسائل اساسی است ادامه داد: با وجود این مشکلات سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی جذب شد.

مدیرکل بهزیستی استان در ادامه ضمن تاکید بر اینکه افزایش حقوق کارکنان و مستمری مددجویان از ضروریات به شمار می رود خاطرنشان کرد: بهزیستی به عنوان نهادی تخصصی و حمایتی بیش از اینها نیازمند توجه است.

خبر ۱ اردیبهشت ۹۵ – نیاز اورژانس اجتماعی به ۳۰۰۰ نفر نیروی کار

خبرگزاری ایسنا : معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن بیان آن که باید جهانی فکر کنیم، ملی برنامه‌ریزی کنیم و محلی عمل کنیم، گفت: برای رسیدن به رویکرد اجتماع محور باید جهانی فکر کرده، ملی برنامه‌ریزی و محلی عمل کنیم تا بتوانیم در حوزه آسیب‌های اجتماعی موفق عمل کرده و موفق به مهار آسیبهای اجتماعی شویم.
به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، حبیب‌الله مسعودی فرید در نشست شورای اورژانس اجتماعی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میدری معاون رفاه این وزارتخانه، روزبه کردونی، مدیر کل دفتر آسیب‌های اجتماعی وزارتخانه و همچنین جمعی از مسوولان سازمان بهزیستی کشور آموزش و پرورش، قوه قضاییه و غیره برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه پرداختن به آسیب‌های اجتماعی در کشور دچار اشکالات اساسی هستیم و مهمترین اشکال ما در این فرآیند نداشتن رویکرد سیستمی و فرآیندی در برنامه‌ریزی‌ها است.
وی ادامه داد: مشکلات ما در پرداختن به آسیب های اجتماعی عمدتا نرم‌افزاری است نه سخت‌افزاری به همین دلیل باید برای افزایش کارآیی خود بر روی فعالیتهای نرم‌افزاری تاکید کنیم.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه ضمن بیان آن که اورژانس اجتماعی در سال ۷۷ با یک خط تلفن ۷ شماره‌ای آغاز به کار کرد، گفت: در حال حاضر اورژانس اجتماعی گسترش بسیار زیادی یافته است و دارای ۱۹۰ مرکز مداخله در بحران و همچنین ۱۶۱ پایگاه خدمات اجتماعی به همراه ۳۰۰ خودرو اورژانس اجتماعی سیار در مجموعه این اورژانس هستیم.
فرید ادامه داد: در سال ۹۴ توسعه خدمات اورژانس اجتماعی را در دستور کار خود داشتیم و به همین دلیل تعداد خودروهای این اورژانس را تا ۳۰۰ خودرو افزایش دادیم.
وی در خصوص خط تلفن ۱۲۳ نیز عنوان کرد: افراد در صورت تماس با خط تلفن ۱۲۳ با روانشناسان و یا مددکاران دوره دیده ارتباط برقرار کرده که آنها در صورت تشخیص مداخلات لازم را یا از طریق تلفن و یا از طریق خدمات سیار انجام می‌دهند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در خصوص خدمات سیار اورژانس اجتماعی تصریح کرد: خدمات سیار اورژانس اجتماعی نیز از طریق یک مددکار و روانشناس به انجام می‌رسد و همچنین در صورت لزوم با هماهنگی قوه قضاییه و نیروی انتظامی به ویژه در خصوص کودک آزاری‌ها وارد عمل می‌شوند.
فرید در ادامه در خصوص مراکز مداخله در بحران نیز عنوان کرد: پس از آن که فرد تماس گیرنده با خط تلفنی ۱۲۳ با مددکار و یا روانشناس اورژانس اجتماعی ارتباط برقرار کرد در صورت تشخیص و لزوم مداخله‌های بیشتر فرد را به مراکز مداخله در بحران ارجاع می‌دهیم.
فرید تصریح کرد: این مراکز دارای کادر مجربی اعم از پزشک، روانشناس و مددکار هستند و افراد آسیب دیده با حکم قاضی می‌توانند دو دوره ۲۱ روزه را در این مراکز اسکان یابند.
وی ادامه داد: پس از طی دو دوره ۲۱ روزه و مشورت با مددکاران و در صورت تشخیص قاضی و حکم قضایی می‌توان آنها را به محل زندگی اصلی خود بازگرداند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه ضمن بیان آن که ثبت خدمات‌رسانی و همچنین امکانات اورژانس اجتماعی همچنان با آرمان‌ها و ایده‌آل‌های خود فاصله زیادی دارد، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۳۰ الی ۱۴۰ شهر بالای ۱۵۰ هزار نفر در کشور فاقد اورژانس اجتماعی هستند.
وی در ادامه ضمن تاکید بر آن که نیاز است تشکیلات اورژانس اجتماعی در مراکز استان منسجم‌تر و بزرگ‌تر باشند افزود: در محیط‌های کوچکتر با ساختارهای کوچکتر نیز می‌توانیم موثر عمل کنیم در حالی که برای انجام مداخلات موثر در مراکز استانها نیاز به تشکیلات منسجم و امکانات زیادی داریم.
وی در ادامه به لزوم همکاری آموزش و پرورش و قوه قضاییه با اورژانس اجتماعی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر همکاری خوبی را با آموزش و پرورش داریم و در صورت نیاز آنها و با تقاضای دوستانه در وزارت آموزش و پرورش اورژانس اجتماعی با ما همکاری داشته و امکان مداخله را دارد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به تدوین پروتکل کودک‌آزاری، پروتکل خودکشی و همچنین پروتکل همسرآزاری اشاره کرد و گفت: تدوین این سه پروتکل از دستاوردهای مهم ما در حوزه مهار و کنترل آسیب‌های اجتماعی است.
وی در خصوص مهمترین چالش‌های اورژانس اجتماعی نیز اظهار کرد: مهمترین چالش اورژانس اجتماعی عدم ثبات شغلی کارشناسان آن است.
فعالیت و خدماتی که کارشناسان اورژانس اجتماعی ارائه می‌کنند در هیچ دانشگاهی به آنها آموزش داده نمی‌شود به همین دلیل نیاز است که ما برای کارشناسان خود دوره‌های آموزشی ویژه برگزار کنیم اما چون آنها ثبات شغلی نداشته و استخدام رسمی نیستند به محض آن که با یک فراخوان استخدام مثلا در وزارت آموزش و پرورش مواجه می‌شوند ما شاهد ریزش نیروهای فراوان می‌شویم که این مساله خود باعث سرریز مشکلات فراوان در اورژانس اجتماعی می‌شود.
فرید ادامه داد: در حال حاضر حداقل به ۳ هزار نفر نیروی کار در اورژانس اجتماعی نیاز داریم.
وی در ادامه همچنین به برخی از موانع مداخلاتی در حوزه اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: برای مثال زمانی با یک پدیده کودک آزاری مواجه می‌شویم که نیاز است به سرعت فرد را از محل و خانواده جدا کنیم اما گاها شاهد پروسه بسیار طولانی قضایی می‌شویم، این در حالی است که نیاز است با تشخیص مددکار و روانشناسان اورژانس اجتماعی آنها باید بتوانند قبل از حکم قضایی در صورت لزوم فرد را از محل آسیب‌زا دور کنند.
معاون سازمان بهزیستی در ادامه به عدم صدور شناسنامه برای کودکانی که دارای مادر ایرانی و پدر افغان هستند انتقاد کرد و گفت: عدم صدور شناسنامه برای کودکانی که دارای پدر غیر ایرانی هستند مشکلات اساسی را برای ما ایجاد کرده است این در حالی است که معتقدم ما با عدم صدور شناسنامه برای آنها، آنها را از حق طبیعی‌شان محروم می‌کنیم.
وی ادامه داد: در حالی که در بسیاری از کشورهای دنیا این مساله رخ نمی‌دهد و حتی با وجود این که هیچ پدر و مادر کودک نیز اگر تابعیت آن کشور را نداشته باشند برای آن کودک شناسنامه صادر می‌شود زیرا ما نمی توانیم حق طبیعی زندگی را از افراد بگیریم.
فرید در ادامه اظهار کرد: متاسفانه هنوز در برخی از استانهای کشور اورژانس اجتماعی و توسعه آن در اولویت مسوولان استان نیست.
وی در پایان یکی دیگر از مشکلات اساسی اورژانس اجتماعی را حقوق پرسنل آن دانست و گفت: گمان می‌کنم که به علت سختی نیروهای اورژانس اجتماعی نیاز است که مصوبه‌ای داشته باشیم تا برای کارکنان اورژانس اجتماعی سختی کار در نظر گرفته شود زیرا ما در حال حاضر با موارد بسیار زیادی روبروییم که مددکاران و کارشناسان ما در هنگام مداخله مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و به همین دلیل نیاز است که حتما انگیزه شغلی و ثبات شغلی آنها را افزایش دهیم تا آنها بتوانند خدمات موثرتری را به جامعه هدف خود ارائه دهند.

خبر ۲۵ اسفند ۹۴- استخدام افراد باتجربه در صورت صدور مجوز 

خبرگزاری ایلنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور از جذب افراد باتجربه در این سازمان در سال آینده در صورت صدور مجوز استخدام خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱ اسفند ۹۴ – بهزیستی اردبیل برای ۲۶۲ نفر شغل ایجاد کرد

خبرگزاری مهر: اردبیل – مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: این مجموعه با حمایت از اشتغال گروه‌های هدف تحت پوشش و ارائه تسهیلات در سال جاری برای ۲۶۲ نفر شغل ایجاد کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد ستاری ظهر پنج‌شنبه در جلسه مشترک با معاونان بهزیستی تصریح کرد: در سال جاری ۷۹ نفر توسط بهزیستی استان سرمایه کار دریافت کرده‌اند.
وی بابیان اینکه بهزیستی در مراحل مختلف اشتغال مددجویان خود را حمایت می‌کند، در خصوص آموزش مددجویان نیز متذکر شد: امسال ۵۰ نفر از مددجویان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استفاده کرده‌اند.
مدیرکل بهزیستی استان در خصوص سهم بیمه کارفرمایی و خویش‌فرمایی ادامه داد: بخشی از حمایت بهزیستی پرداخت سهم بیمه کارفرمایی مددجو بوده که امسال برای ۲۴۹ نفر این مهم اجرا شده است.
ستاری درعین‌حال به پرداخت سهم بیمه گروه‌های خاص ازجمله معلولان اشاره کرد و بیان داشت: علاوه بر این به‌منظور ایجاد شغل و درآمد پایدار به معلولان تسهیلاتی ارائه می‌شود.
وی تأکید کرد: با توجه به‌شدت معلولیت تا ۵۰ درصد حق کارفرمایی فرد تحت پوشش پرداخت می‌شود و علاوه بر این برای مشاغل خانگی نیز تسهیلاتی پیش‌بینی شده است.
وی بابیان اینکه سیاست بهزیستی توانمندسازی و استقلال فرد مددجو است، تأکید کرد: بهزیستی درواقع با حمایت‌های اولیه و آموزش فرد به دنبال توانمندسازی وی برای برخورداری از یک شغل مناسب است.
مدیرکل بهزیستی استان به‌ضرورت تداوم برنامه‌های حمایتی از اشتغال مددجویان در سال آینده تأکید کرد و از معاونت‌های مختلف خواست با ارائه برنامه‌های مختلف و اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده زمینه را برای توانمندسازی جامعه هدف تسهیل کنند.

خبر ۱۵ بهمن ۹۴ – انتقاد از میزان مستمری مددجویان و حقوق کارکنان بهزیستی‌

 خبرگزاری فارس: به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، ظهر امروز به مناسبت سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی مدیر کل بهزیستی لرستان و جمعی از مدیران بهزیستی با حضور در مراکز تحت نظارت بهزیستی از نزدیک با مسائل و مشکلات مددجویان و پرسنل این مراکز آشنا و دستوراتی صادر کرد.
اسدالله حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان و جمعی از معاونان و مدیران بهزیستی به مناسبت سی و هفتمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی، کمپ ترک اعتیاد «یکبار برای همیشه » با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال و با ظرفیت ۵۰ نفر در ماه افتتاح و از مراکز رعد، جامعه معلولان، مرکز مهر کوثر و مرکز طاهای بهزیستی الیگودرز بازدید کرد.
وی در این بازدیدها که در فضایی بسیار صمیمی صورت گرفت، از نزدیک با مسائل و مشکلات مقیمان و پرسنل مراکز آشنا و در خصوص رفع این مسائل دستوراتی صادر کرد.
حیدری در بازدید از مرکز مهر کوثر (ویژه کودکان بی‌سرپرست زیر شش سال ) با در آغوش گرفتن این کودکان، آنها را مورد نوازش خود قرار داد و در ادامه از نمایشگاه دستاوردهای کارآفرینی و صنایع دستی مددجویان بازدید و خواستار حمایت جدی دستگاه‌های متولی در راستای توانمندسازی این افراد شد.
مدیرکل بهزیستی لرستان با حضور در جمع کارکنان بهزیستی الیگودرز از میزان مستمری مددجویان و حقوق و دستمزد کارکنان بهزیستی انتقاد کرد و افزود: با توجه به سختی و حجم بالای کار در بهزیستی این میزان حقوق، عادلانه نیست و این مسئله دغدغه محسنی بندپی ریاست محترم سازمان نیز هست که برنامه‌هایی در خصوص رفع این مشکل در دستور کار قرار داده‌اند و از طریق مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاون مدیریت و برنامه‌ریزی در دست پیگیری است.
حیدری از عدم تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی این اداره کل نیز انتقاد کرد و گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های مهم بهزیستی لرستان پیگیری تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی است که تا به حال چندین بار خارج از تشریفات اداری با استاندار پرتلاش و فهیم لرستان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان داشته‌ایم و امیدواریم تمام این مسائل و مشکلات در جهت ارتقای انگیزه و توانایی‌های نیروی انسانی بهزیستی برطرف شود.

خبر ۱۴ شهریور ۹۴ – اشتغالزایی بهزیستی برای ۹۰۰۰ نفر در سال‌جاری

خبرگزاری ایسنا : به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه کردستان، انوشیروان محسنی بندپی، امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی کردستان، اظهار کرد: اشتغالزایی یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی است که در این راستا سال گذشته برای ۴۰ هزار نفر در کشور شغل ایجاد کردیم.
وی با بیان اینکه در سال جاری نیز تاکنون برای ۹۰۰۰ نفر شغل ایجاد شده است، افزود: همچنین در دولت تدبیر و امید تاکنون ۳۲ هزار مسکن تحویل مددجویان این سازمان شده است و ۴۵ هزار مسکن دیگر را نیز در دست احداث داریم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه امسال ۲۱ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این مسکن‌ها در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا ۱۰ هزار واحد مسکن در شهرها و هشت هزار واحد نیز در روستاها ساخته می‌شود.
محسنی بندپی در ادامه به ارائه کمک های حمایتی این سازمان به مددجویان خود اشاره و تصریح کرد: هر ساله یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی کشور توانمندسازی مددجویان تحت پوشش خود است که ۱۰ الی ۱۲ درصد از آنها را با توانمندسازی از تحت کفالت این سازمان خارج می کنیم.
وی ادامه داد: برای افرادی که پشت نوبتی برای دریافت حقوق و مزایای این سازمان نیز هستند بیشترین سهمیه پذیرش را به استان‌های کمتر برخوردار کشور اختصاص می دهیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در این استان ها ۲.۵ درصد جامعه هدف ما یعنی ۸۰۰ هزار نفر پشت نوبتی هستند.
وی در ادامه اعلام کرد: سازمان بهزیستی به دنبال افزایش سطح رفاه اجتماعی و ارتقاء سلامت اجتماعی جامعه است.
محسنی بندپی در بخشی دیگر از سخنان خود یکی از مشکلات این سازمان را فقر نیروی انسانی برشمرد و بیان کرد: خوشبختانه استان کردستان در این زمینه ۲۰۰ نفر نیروی تخصصی را جذب کرده است که سرمایه‌های اصلی این سازمان هستند.
وی در پایان سخنان خود از افتتاح و مشارکت در احداث چندین مرکز فرهنگی و اشتغالزایی با همکاری خیران در استان کردستان خبر داد و یادآور شد: این سازمان از طرح هایی که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند حمایت می‌کند.

خبر ۹ تیر ۹۴-  ضرورت ایجاد شغل مناسب برای فرزندان تحت پوشش بهزیستی

خبرگزاری ایلنا : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سالانه نزدیک بر ۳ هزار نفر از فرزندان بهزیستی از مراکز ترخیص می شوند، بر ضرورت ایجاد اشتغال آنها تاکید کرد و گفت: باید با توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان ها، شرکت ها و موسسات زیرمجموعه وزارت رفاه در کنار صندوق کارآفرینی امید و سازمان فنی و حرفه ای مشکل اشتغال را مرتفع کنیم.
به گزارش ایلنا، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه دیدار با نونهالان شیرخوارگاه آمنه با اشاره به ضرورت توجه جامعه هدف بهزیستی، گفت: برخی از این افراد براساس مسائل ژنتیکی دچار نقصان شدند و برخی دیگر به سبب سیاست‌های اجتماعی _ اقتصادی و یا اتفاقات اجتماعی باعث نوعی محرومیت شدند که دنیای مدرن امروز برای آنها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: اکنون مسئولیت اخلاقی، دینی و مذهبی ما در قبال این افراد با توجه به تأکیدات آموزه‌های دینی دو چندان است و مجموعه رفاه بالاخص سازمان بهزیستی کشور نباید هیچگاه وظائف و تکالیف خود را نادیده بگیرد؛ چراکه نگرانی، بخش لاینفک خانواده نسبت به فرزند است اما چه کسی این مسئولیت را در قبال فرزندان بهزیستی دارد؛ لذا باید بنیان‌های درستی از کار تعریف کنیم و به نوعی باعث پویایی جامعه و نهاد بهزیستی شویم.
وی در پایان بر یادآوری رسالت اجتماعی سازمان‌ها، نهادها، موسسات و شرکت‌های فعال تاکید کرد و یادآور شد: سالانه نزدیک بر ۳ هزار نفر از فرزندان بهزیستی از مراکز ترخیص می‌شوند، ضمن آنکه باید شرایط ازدواج را برای آنها هموار کنیم نیازمند ایجاد شغل مناسب برای آنها نیز هستیم؛ لذا باید با توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات زیرمجموعه وزارت رفاه در کنار صندوق کارآفرینی امید و سازمان فنی و حرفه‌ای مشکل اشتغال را مرتفع کنیم تا بتوانیم بگوئیم هیچ خروجی بی‌سرپرست وجود ندارد که بدون شغل باشند.

خبر ۹ تیر ۹۴ – کمبود پزشک و پرستار در نقاط محروم
سلامت نیوز: به نقل از ایرنا،در دولت یازدهم برای نخستین بار سلامت جزو اولویت های پنج گانه کشور قرار گرفت و با روشن شدن چراغ طرح تحول نظام سلامت، بارقه امیدی برای بهبود وضعیت سلامت کشور ایجاد شده است.پزشکان و پرستاران از مهمترین عوامل تعیین کننده وضعیت خدمات سلامت در هر کشوری به شمار می روند که تعداد آنها نیز می تواند نشان دهنده روند شاخص سلامت باشد.
طی این سال ها نیز گام های اساسی در پیشرفت به سوی استقلال کشور، وابستگی به حضور پزشکان بیگانه در کشور را برطرف کرد و سال هاست آوازه پزشکان متبحر ایرانی در جای جای گیتی شنیده می شود. اما تفاوت های چشمگیری در مورد تشکیلات سلامت و تعداد پزشکان در ایران با کشورهای توسعه یافته وجود دارد چنانکه کمیت کادر درمان کشور، نشان دهنده فاصله ما با شرایط مطلوب و شرایط کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه منطقه است. بدیهی است این کمیت محدود در نحوه توزیع ملی و امکان برقراری عدالت در دسترسی به پزشک، پرستار و ماما تاثیرگذار است.
بخش سلامت با توجه به گستردگی خدمات و اهمیت اهداف برای دستیابی هرچه بیشتر به پوشش همگانی سلامت و عدالت اجتماعی، نیازمند تربیت و توزیع مناسب نیروی انسانی در تمام گستره مکانی و زمانی مورد نیاز افراد جامعه است. براساس اطلاعات کتاب حوزه سلامت در دولت یازدهم، شاخص تراکم پزشک در ایران ۱.۲۸ به ازای هر یکهزار نفر جمعیت است که این رقم در کشورهای همسایه در نقشه چشم انداز با آنها مقایسه می شویم چندان مناسب نیست. شاخص تراکم پزشک به ازای هر یکهزار نفر جمعیت در افغانستان ۰.۲، در سوریه ۱.۵، در ترکیه ۱.۷، در عمان ۲.۲، در اردن ۲.۶، در مصر ۲.۸، در لبنان ۳.۲، در آذربایجان ۳.۴، در ترکمنستان ۴.۲، در گرجستان ۴.۳ و در قطر ۷.۷۴ است. شاخص تراکم پرستار و ماما نیز در ایران به ازای هر یکهزار نفر جمعیت ۱.۴، در ترکیه ۲.۴ ، در قطر ۱۱.۹ و در ازبکستان ۱۲ است.
راهکار وزیر بهداشت برای رفع کمبود متخصص و پرستار در کشور
براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، اکنون بخش بهداشت و درمان با کمبود یکهزار و ۸۰۰ پزشک متخصص در مناطق محروم کشور و همچنین تعداد زیادی پرستار روبرو بوده که دسترسی عادلانه مردم را به خدمات درمانی کشور با مشکل مواجه کرده است. همچنین اکنون ۱۴۰ هزار پرستار در ۷۵۰ بیمارستان کشور فعالیت دارند که با توجه به جمعیت، تعداد پزشکان و تخت های بستری کافی نبوده و حداقل باید به دو برابر ظرفیت کنونی افزایش یابد. این به آن معنا است که براساس آمارهای اعلام شده، میانگین تعداد پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی در کشور، اکنون هفت دهم است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از این در این باره به خبرنگار ایرنا گفته بود که باید به بخش خصوصی اجازه دهیم، برای رفع کمبود متخصص در کشور وارد عمل شود.
دکتر سیدحسن هاشمی افزود: رفع کمبود تخصص در کشور به سرعت برطرف نمی شود و نیاز به زمان دارد؛ برای رفع کمبود متخصص نمی توانیم متخصص از خارج کشور وارد کنیم، بلکه باید مشوق هایی برای آنان قرار دهیم تا آنان با انگیزه در مناطق محروم کار کنند. وی اخیرا از جذب یکهزار و ۵۰۰ پزشک متخصص بومی در مناطق محروم در سالجاری خبر داده است.
هاشمی درباره کمبود پرستار نیز گفت: همراهان بیمار گاهی مجبورند کار حمل و نقل ویلچر یا برانکاد بیمار را انجام داده یا شب ها بر بالین او بمانند. گاهی به ازای ۱۳ تخت فقط یک پرستار داریم. وزیر بهداشت افزود: به دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجازه داده شد تا حدود ۱۶ هزار پرستار در قالب نیروهای شرکتی جذب کنند که به برخی دلایل فقط حدود چهار هزار پرستار از این طریق جذب شد. هاشمی خاطرنشان کرد: شرکتی برای استخدام نیروهای شرکتی در هیات امنای وزارت بهداشت ثبت شده و تا پایان امسال ۱۰ هزار نیروی بهیار تربیت می شود. به هرحال برای رفع کمبود متخصص و پرستار در کشور، مقرر شده تا طرح های «حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم» در قالب طرح تحول نظام سلامت و استفاده از دانشجویان پرستاری در بالین در حال اجرا است.

خبر ۶ تیر ۹۴ – اولویت اداره کل بهزیستی خوزستان در سال ۹۴ اشتغال مددجویان

خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، غلامرضا صدیق‌راد امروز در جلسه بررسی وضعیت اشتغال مددجویان خوزستانی اظهار داشت: موضوع اشتغال مددجویان بهزیستی یکی از اولویت‌های این اداره‌کل در سال ۹۴ است.
وی افزود: امسال بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان از محل منابع بودجه را می‌توان در طرح‌های کارفرمایی و خویش فرمایی هزینه کرد و به همین دلیل به کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی را مشغول به کار کنند، تسهیلات ارزان قیمت داده می‌شود.
مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: این وام‌ها فقط به کارفرمایانی داده می‌شود که برای انجام پروژه‌های خود از مددجویان حمایت کنند.
وی بیان کرد: واگذاری تسهیلات ارزان قیمت به کارفرمایان  برای ایجاد اشتغال پایدار مددجویان سبب خودکفایی افراد تحت حمایت می‌شود و اولویت پرداخت‌ها با کسانی است که بتوانند زمینه اشتغال افراد بیشتری را فراهم کنند.
صدیق‌راد عنوان کرد: در مرحله نخست این طرح مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به ازای اشتغال هر مددجو پرداخت می‌شود.
وی اظهار داشت: همچنین اداره کل بهزیستی خوزستان حق بیمه کارفرمایی و حق بیمه جبران کارایی بنا به درصد معلولیت نیز به کارفرما یانی که  بتوانند برای معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی اشتغالزایی کنند پرداخت می‌شود.

خبر ۲۲ اردیبهشت ۹۴ – لزوم ایجاد اشتغال برای مددجویان خوزستانی

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، غلامرضا صدیق‌راد ظهر امروز در نشست هم اندیشی با کارشناسان اداره کل بهزیستی و شهرستان اهواز اظهار کرد: پدیده‌های اجتماعی در جامعه در حال تغییر هستند و سازمان‌های حمایتی همچون بهزیستی باید با توجه به تغییرات جدید در ساختارها به‌روز شده و خود را هماهنگ کنند..
وی ضمن بیان اینکه اگر به‌روز نباشیم در مسیر حل مسائل اجتماعی به مشکل برخواهیم خورد افزود: کارشناسان با ارائه پیشنهادات عملی موجب تسهیل در خدمات رسانی به جامعه هدف می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی خوزستان اضافه کرد: با معرفی خانواده سالم به جامعه موجب کاهش آسیب‌ها در جامعه شویم و با آموزش تاب آوری به جامعه هدف، آستانه تحمل و مقاومت افراد در برابر سختی‌ها را بالا ببریم.
وی، ضمن شنیدن نظرات کارشناسان حاضر در جلسه تصریح کرد: با ارائه خدمات عمومی لازم است برای مددجویان زیرپوشش اشتغال ایجاد کنیم.
صدیق‌راد در پایان، هدف از برگزاری این نشست را استفاده از خرد جمعی و نظر کارشناسان در راستای رفع بهتر موانع و مشکلات پیش روی سازمان عنوان کرد.

خبر ۲۰ اردیبهشت ۹۴ – ایجاد اشتغال توسط بهزیستی قم

قم – مدیر کل بهزیستی استان قم از کسب رتبه دوم در ایجاد اشتغال توسط بهزیستی قم خبر داد.
رضا سلیقه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نداشتن برنامه ‌ریزی و رغبت سنجی شغلی آنها با واقعیت‌های اقتصادی و بازار از عواملی است که منجر می‌شود مددجویان و معلولان در انتخاب زندگی شغلی تردید داشته باشند.
وی گفت: سال گذشته سهم تعهد اشتغال بهزیستی استان قم ۳۰۰ نفر بوده که به همت کارشناسان در واحد اشتغال و در قالب آماده سازی شغلی و همچنین تسهیلات وام خود اشتغالی و مشاغل خانگی در واحدهای توانبخشی، امور اجتماعی و پیشگیری حدود سه برابر تعهد خود را انجام دهیم و ۸۸۰ شغل ایجاد کرده‌ایم.
مدیرکل بهزیستی قم عنوان کرد: بهزیستی قم رتبه دوم در تعهد و ایجاد اشتغال را در بین دیگر دستگاه‌های اجرایی استان کسب کرده است.
وی بیان کرد: علاوه بر خدمات اشتغال و تثبیت اشتغال‌های ایجاد شده، طرح بیمه خویش فرمایی و کار فرمایی، حمایت‌های بعد از اشتغال و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حال اجرا است.
سلیقه گفت: بازگشت فرد معلول به زندگی شغلی، هدف نهایی سازمان بهزیستی است و از این رو کارشناسان اشتغال و کاریابی، با شناختی که از فرصت‌های شغلی در منطقه دارند، سعی می‌کنند با راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی، افراد معلول را جذب بازار کار کنند.

خبر ۳۰ فروردین ۹۴ – جذب ۲۱۰ نیروی جدید در ادارات بهزیستی استان اصفهان
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان از جذب ۲۱۰ نیروی جدید در ادارات بهزیستی این استان در سال جدید خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از استان اصفهان، سعید صادقی ظهر امروز در جمع پرسنل اداره بهزیستی کاشان اظهار داشت: ارتقای خدمات بهزیستی در سال جدید و افزایش خدمات دولت الکترونیک از اهداف سازمان بهزیستی است.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به سال همدلی، همزبانی دولت و ملت افزود: همدلی و همفکری میان کارکنان زمینه هم‌افزایی و افزایش خدمات بهزیستی را به دنبال دارد و توجه به معیشت کارکنان با نگاه عدالت و مساوات در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل سازمان استان اصفهان خاطرنشان کرد : ۲۱۰ نیرو به جمع نیروهای انسانی ادارات استان اصفهان در سال جاری اضافه می‌شود که آزمون تخصصی، مصاحبه و گزینش آنها انجام شده است.
وی نقش رسانه ها و خیران را در بهبود کمی و کیفی خدمات بهزیستی غیرقابل انکار دانسته و بیان کرد: استفاده از ظرفیت استان و خیران برای توسعه خدمات بهزیستی مورد توجه و نگاه ویژه مدیران است.
صادقی اجرای طرح بصیر در زمینه کاهش میزان طلاق را در سال جاری ضروری خواند و تصریح کرد: طی سال گذشته در استان اصفهان ۹ هزار مورد طلاق به ثبت رسیده که به معنای جدایی ۱۵ هزار نفر از یکدیگر و پیامدها و عواقب آن برای فرزندان و خانواده‌های زوجین است.
به گفته وی؛ بهزیستی در تولید فقر، اعتیاد، معلولیت و طلاق هیچ نقشی ندارد ولی تنها سازمانی است که می‌تواند نقش پیشگیری، درمان و بازگرداندن افراد را به جامعه داشته باشد.

خبر ۲۵ فروردین ۹۴ – ایجاد اشتغال از طریق ارائه خدمات عمومی بهزیستی در خوزستان

به گزارش خبرگزاری فارس در اهواز، غلامرضا صدیق‌راد مدیرکل بهزیستی خوزستان ظهر امروز در جلسه مشترک با مدیرعامل منطقه آزاد اروند که به‌منظور ایجاد اشتغال جهت مددجویان و معلولین تحت پوشش بهزیستی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر تشکیل شد، پیشنهاد کرد: با ارائه خدمات عمومی جهت مددجویان و معلولین تحت پوشش اشتغال ایجاد کنیم.
اسماعیل زمانی مدیرعامل منطقه آزاد اروند نیز ضمن استقبال از این طرح اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند آمادگی دارد از همه طرح‌های بهزیستی جهت ایجاد اشتغال پایدار حمایت کرده و همکاری لازم را به عمل آورد.
مدیرکل بهزیستی در این بازدید ضمن تشکر از مدیرعامل و مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند افزود: کمک‌های خوبی از طرف سازمان منطقه آزاد اروند به سازمان بهزیستی ارائه شده که در حال حاضر نیز ارزاق اهدایی این سازمان بین ۹ هزار و ۶۴۷ خانوار از خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر(هر خانوار به مبلغ ۳ میلیون ریال) در حال توزیع بوده و همچنین این سازمان به هر نفر از معلولین تحت پوشش این شهرستان‌ها مبلغ دو میلیون ریال اهدا کرده است.
در ادامه مدیرکل و معاونان بهزیستی از روند توزیع ارزاق اهدایی از طرف سازمان منطقه آزاد اروند بین مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر بازدید کردند.

خبر ۲۴ اسفند ۹۳ – اشتغال ۲۴۰ هزار مددجو با کمک سازمان بهزیستی

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، همایون هاشمی روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در این باره تاکید کرد که سالانه باید ده درصد از مددجویان تحت حمایت، از حمایت سازمان بهزیستی خارج و توانمند شوند.
وی در بخشی دیگر از این نشست خبری گفت: حدود ۲۰۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات مستمر در حوزه های توانبخشی و حمایتی از سازمان بهزیستی هستند که این تعداد در قالب ۵۰ هزار خانوار با تعداد هر خانوار چهار نفر در نظر گرفته شده است.
هاشمی افزود: این سازمان با برنامه ریزی هایی که انجام داده است قول مساعد می دهد که این تعداد افراد را در اردیبهشت ماه سال آینده وارد چرخه حمایتی سازمان بهزیستی کند.
وی تصریح کرد: با توجه به خروجی ها و توانمندسازی های مددجویان تحت حمایت بهزیستی تلاش می کنیم این تعداد افراد را تحت حمایت مستمر سازمان بهزیستی قرار دهیم.

خبر ۱۷ اسفند ۹۳ – ایجاد مشاغل جدید برای مددجویان

رئیس سازمان بهزیستی از افزایش ۱۵ درصدی بودجه بهزیستی در سال ۹۴ خبر داد و گفت: دو هزار و ۷۵۰ شغل در سال جاری برای معلولان ایجاد شده است.
دکتر همایون هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در سال آینده بودجه سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشت از رشد خوبی برخوردار خواهد شد بطوریکه ۳۰۰ میلیارد تومان برای اقدامات و برنامه های سازمان در حوزه های مختلف اختصاص پیدا می کند.
وی با اشاره به اینکه از توجه به بخش مسکن و اشتغال خبر داد و گفت: با توجه به افزایش اعتبارات از این مبلغ در زمینه کمک به تامین جهیزیه، یارانه مراکز، فعالیت های تخصصی و…استفاده خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی در مورد تخصیص اعتبار امسال سازمان نیز گفت: سال ۹۳ سال خوبی برای بهزیستی بود بدلیل اینکه اعتبارات ما بیش از هر سال دیگری رشد داشت و تا کنون نیز تخصیص بودجه به حداکثر مکفی رسیده است و مشکلی در این رابطه نداریم.
هاشمی به اشتغال مددجویان و معلولان اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور ایجاد اشتغال افراد تحت پوشش در سال جاری مجتمع های تولیدی معلولان در ۲۱ استان راه اندازی شد و در همین ارتباط توانستیم دو هزار و ۷۵۰ شغل برای این افراد ایجاد کنیم.
وی از برنامه ریزی برای ایجاد مشاغل جدید برای معلولان و مددجویان خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده قصدداریم در سال ۹۴ شغل های جدید دیگری برای معلولان ایجاد کنیم و از توانایی و ظرفیت بالقوه آنان در جهت این خصوص بهره خواهیم برد.
به گفته هاشمی، همچنین برنامه دیگر ما افزایش سهم اشتغال معلولان در دستگاه های دولتی است که در سال بعد با اجرایی شدن قانون جامع معلولان و رایزنی با سازمانها و نهادهای مختلف امیدواریم به این امر دست پیدا کنیم.

خبر ۹ اسفند -ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح دیدار مسئولان سازمان بهزیستی با مددجویان تحت پوشش، بازدیدی را از شهرستان جغتای از توابع استان خراسان رضوی داشت.
همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به درخواست‌های مطرح شده از سوی فرمانداری شهرستان و بهزیستی استان اظهار داشت: پس از بررسی درخواست‌ها اعتبارات لازم برای اجرای برنامه‌ها تأمین خواهد شد.
وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی یک مجموعه تخصصی و حاکمیتی در کشور محسوب می‌شود که در دولت یازدهم (دولت تدبیر و امید) که یک دولت اجتماعی محسوب می‌شود توجه ویژه‌ای را به سازمان بهزیستی داشته است.
وی حضور رئیس‌جمهور، وزرا و مدیران اجرایی در سازمان بهزیستی را نشان‌دهنده توجه دولت به سازمان بهزیستی دانست و گفت: همین امر باعث شده است که مردم توجه ویژه‌ای را به سازمان بهزیستی داشته باشند و همین امر باعث شد مردم نسبت به بهزیستی اعتماد داشته باشند.
هاشمی با اشاره به افزایش میزان مشارکت‌های مردمی در سال‌های گذشته گفت: در ۲ سال گذشته میزان مشارکت‌ها در سازمان بهزیستی افزایش ۳۰۰ درصدی داشته است ضمن اینکه هم اکنون نیز تعداد خیرین و نیکوکاران در سازمان بهزیستی افزایش یافته است.
هاشمی به برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۱۵۹ فعالیت در سازمان بهزیستی صورت می‌گیرد که در این زمینه توجه ویژه‌ای را به موضوعات اجتماعی، پیشگیری و توانمندسازی داشته است و اعتبارات خوبی را از حوزه پیشگیری پیش‌بینی کرده است.
وی در ادامه با اشاره به بازدید خود از مرکز نگهداری ایتام نرجس در شهرستان جغتای گفت: با توجه به مساحت در نظر گرفته شده برای احداث این بنا، سازمان بهزیستی نیز یک میلیارد تومان جهت ساخت این بنا به این مجموعه خیریه کمک خواهد کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه‌ صورت گرفته بین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طبق این توافقنامه قرار است طی یک سال در مناطق روستایی، مناطق کم برخوردار و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ، ۲۵ هزار واحد مسکونی احداث، بهسازی و نوسازی شوند.
وی افزود: با توافق صورت گرفته با مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی قرار است تمام مددجویان پشت نوبت جهت واگذاری مسکن، مشکلاتشان برطرف و این افراد به زودی صاحب مسکن خواهند شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ایجاد ۳۰ هزار واحد شغلی از سوی سازمان در سال جاری گفت: علاوه بر ایجاد اشتغال از سوی سازمان، بهزیستی حمایت‌های مالی را نیز از گروه‌های همیار و زنان سرپرست خانوار کرده است و در این زمینه گام‌های خوبی را با مشارکت خیرین برداشته است.
به گزارش فارس، رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه طرح دیدار با مددجویان، بازدیدی را نیز از شهرستان جوین از توابع خراسان رضوی داشت و جلسه‌ای با مسئولان این شهرستان و اداره بهزیستی آن جهت برطرف کردن مشکلات مددجویان برگزار کرد.
در این بازدید تهمینه شکیب مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی، علی آبادی فرماندار شهرستان جغتای و امام جمعه این شهرستان و جمعی از خیرین حضور داشتند.
در ادامه این بازدید علی‌آبادی فرماندار شهرستان جغتای با اشاره به وضعیت این شهرستان و جمعیت آن اظهار داشت: این شهرستان دارای جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر است که دارای ۵۰ روستا و در فاصله ۳۳۰ کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است.
وی با اشاره به فعالیت نمایندگی سازمان بهزیستی در این شهرستان گفت: ۵۳ مهدکودک شامل ۶ مهدکودک شهری و ۴۷ مهدکودک روستایی در این شهرستان فعالیت می‌کنند که ۱۴۰۰ کودک در این مهدکودک حضور دارند.
وی ادامه داد: یک مرکز ایتام در این شهرستان ایجاد شده است که ظرفیت نگهداری آن ۳۵ کودک بی‌سرپناه است که در آینده نزدیک چنانچه سازمان بهزیستی حمایت‌های لازم را انجام دهد قرار است مرکز ویژه ارائه خدمات به این فرشتگان راه‌اندازی شود.
به گزارش فارس، در ادامه این بازدید نیز تهمینه شکیب مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گزارشی را از فعالیت سازمان بهزیستی در شهرستان جغتای ارائه کرد و گفت: هم اکنون ۴ هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی این شهرستان قرار دارند که از خدمات مختلف درمانی، حمایتی و اشتغال استفاده می‌کنند.
وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده از سوی بهزیستی این شهرستان سالانه بالغ بر ۱۰ درصد مددجویان از چرخه حمایتی خارج می‌شوند.

خبر ۹ اسفند ۹۳ – استخدام ۲۴۱ معلول زیرپوشش بهزیستی استان اردبیل

به گزارش ایرنا ، رویا احمدیان روز پنجشنبه در همایش تجلیل از عوامل اجرایی طرح و مانور محب در روستای دیمان شهرستان نیر افزود: با توجه به این که سه درصد از جذب نیروی انسانی ادارات دولتی و دستگاه های اجرایی بر اساس قانون مصوب مجلس به اشتغال معلولان اختصاص دارد این اداره کل زمینه جذب و استخدام برخی معلولان زیرپوشش را فراهم کرده است.
وی گفت: با هدف جذب معلولان در بخش خصوصی ، ترغیب و حمایت از کارفرمایان و صاحبان واحدهای تولیدی پرداخت حق بیمه معلولان از سوی این سازمان در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد.
وی همچنین در زمینه بیمه زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: حق بیمه یک هزار و ۶۴ نفر از این افراد توسط اداره کل بهزیستی استان پرداخت می شود و این افراد با رسیدن به مرحله بازنشستگی و یا از کارافتادگی خودکفا شده و از چرخه حمایتی بهزیستی خارج می شوند.
احمدیان خواستار مناسب سازی اماکن و ساختمان های دولتی و عمومی شد و افزود: طرح مناسب سازی در تمام پروژه های عمرانی دولتی و خصوصی باید لحاظ شده و نظارت دقیقی بر این امر صورت بگیرد.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در ادامه به رشد ۸۰ درصدی مراکز مشاوره ای غیر دولتی بهزیستی استان اشاره کرد و افزود: بهزیستی استان با واگذاری این مراکز تلاش می کند
به تکلیف خود در برنامه پنجم در زمینه اجرای اصل ۴۴ عمل کند.
وی گفت: در سال های گذشته تعداد مراکز فعال بهزیستی ۹ مرکز بود که این تعداد در سال گذشته به ۱۷ مرکز رسید.
احمدیان اظهار کرد: این مراکز در سه سطح مشاوره اولیه ، مشاوره عمومی و مشاوره تخصصی فعالیت می کنند.
وی افزود: در این استان ۳۱ تیم آماده شده و آموزش های لازم در قالب پنج گروه به امدادگران ارائه شده تا در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی مردم به صورت مشارکتی به یاری همدیگر برسند و مشکلات خود را در داخل مجموعه حل کنند.

خبر ۲۹ بهمن ۹۳ – زمینه اشتغال ۶۶۶ نفر از مددجویان بهزیستی همدان فراهم شد

خبرگزاری تسنیم: معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان همدان از فراهم شدن زمینه اشتغال برای ۶۶۶ نفر از مددجویان این سازمان خبر داد و گفت: اشتغال به کار مددجویان بهزیستی دشوار است که برای تسهیل امور ابزارهای تشویقی به کارفرمایان داده می‎شود.

محمدتقی بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: از ابتدای امسال یک‎هزار و ۳۱۸ نفر از مددجویان بهزیستی استان همدان به مبلغ ۱۱۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال برای دریافت تسهیلات اشتغال به بانک‌ معرفی شدند.
وی از فراهم شدن زمینه اشتغال برای ۶۶۶ نفر از مددجویان این سازمان خبر داد و افزود: ۷۶ نفر به صورت کارفرمایی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و ۲۴۰ نفر نفر نیز از حق بیمه خویش‌فرمایی برخوردار شدند.
معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان همدان تصریح کرد: دو نفر نیز به مبلغ ۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل معرفی شدند و زمینه اشتغال برای سایر مددجویان را هم کردند.
وی با بیان اینکه برای ۴۵۳ نفر از مددجویان مسکن تأمین شده است، گفت: امسال در حوزه دفتر مراکز غیردولتی ۶ فقره صدور و تمدید پروانه تأسیس برای مؤسسات، ۲۶ فقره موافقت اصولی، ۴۵ فقره صدور و تمدید پروانه فعالیت و ۶۸ فقره صدور و تمدید پروانه مسئول فنی صادره شده است.
بهرامی درباره عملکرد دفتر جلب مشارکت‌های مردمی عنوان کرد: در این دفتر از ظرفیت‌های مردمی برای رفع مشکلات مددجویان بهره گرفته می‎شود به طوری که در قالب طرح شکرانه سلامت کارمندان و کارگران چهار رقم آخر فیش حقوقی خود را به این طرح اختصاص دادند و در این راستا ۴۰ میلیون ریال وجه نقد جمع‌آوری شد.
وی با بیان اینکه امسال ۴ هزار نفر از مددجویان با بیش از ۲.۵ میلیارد ریال اعتبار اطعام شدند، افزود: با ساماندهی ۱۸۰ نفر از پزشکان داوطلب، خدمات پزشکی و درمانی گسترده‌ای به مبلغ ۳ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال ارائه کردند.
معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان همدان از فعالیت ۲۸ گروه همیار در قالب ۲۰۰ نفر خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار زکات فطره به بهزیستی نیز اختصاص یافت بر این اساس مبلغ ۴ میلیارد و ۱۳ میلیون ریال در این زمینه جمع‌آوری شد.
وی ابراز کرد: امسال ۲۹ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال مشارکت مردمی به صورت نقدی از سوی داوطلبان و خیران انجام شده است و همچنین بیش از ۶۲۰ میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال مشارکت غیرنقد

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار