دستگاههای دولتی زمینه اشتغال افراد تحت پوشش بهزیستی را فراهم کنند

خبرگزاری ایرنا : استاندار فارس از یاری رساندن به مجموعه بهزیستی بعنوان یک وظیفه انسانی و ایمانی یاد کرد و گفت : دستگاه های دولتی باید زمینه اشتغال افراد تحت پوشش این مجموعه را بیش از پیش فراهم کنند.
به گزارش ایرنا، محمدعلی افشانی یکشنبه شب در مراسم افطار مجموعه بهزیستی فارس افزود: دستگاههای اجرایی باید در این مسیر گام های جدی تری بردارند و به توانمند سازی افراد تحت پوشش این مجموعه اهتمام ورزند.
وی گفت : در مجموعه افراد زیر پوشش این نهاد حمایتی افرادی با استعدادهای ویژه وجود دارند که باید متولیان امر با شناسایی این استعدادها در راستای اشتغالزایی این افراد و مسیر استفاده جامعه از دستاوردهای این افراد مستعد را ایجاد کنند.
استاندار گفت : انسان های بزرگی که به فراتر از خود می اندیشیند، نوع دوستی، عشق به هم نوعان و تلاش برای رفع مشکلات انسان های دردمند را دغدغه خود می دانند و مشکلات دیگران را مشکل خود می پندارند؛ چنان که سعدی نیز گفته است:بنی آدم اعضای یک پیکرند – که در آفرینش ز یک گوهرند.
استاندار ازمرتبه والای انسان هایی که برای حل مشکلات دیگران تلاش کرده و درد دیگران را درد خود می دانند سخن بمیان آورد و افزود: خیرین نیک اندیش و نیک کردار در عرصه های مختلف مانند خیرین مدرسه ساز، مسکن ساز و از همه مهم تر خیرینی که برای رفع مشکلات خانواده بهزیستی و کمیته امداد تلاش می کنند، در این عرصه پیشتازند.
استاندار فارس با تصریح بر اینکه در طول دوران خدمت خود در عرصه های مختلف از هیچ کس به اندازه خیرین درس نیاموخته است، ادامه داد: از خیرین درس های زیادی آموخته ام؛ اما مهم ترین درس آن ها این بود که آن ها دارای احساس مسئولیت اجتماعی بالایی هستند و با این احساس در مسیر خدمت به دیگران قدم بر می دارند و منافع مردم و جامعه را بر منافع خود مقدم می دارند.
افشانی با تاکید بر این که ترجیح منافع جامعه و مردم بر منافع شخصی نیاز جامعه ما است، گفت: فرهنگ سازی کار بزرگ خیرین است و در جامعه ای که برخی تلاش می کنند بیندوزند، آن ها می کوشند که به دیگران ببخشند.
وی با تاکید بر این که کمک به بهزیستی، وظیفه ای انسانی و ایمانی است، اظهار داشت: فرزندان عزیز بهزیستی ظاهراً در بخشی از حواس بشری و حرکت های جسمانی نقصانی دارند؛ اما چه بسا قدرت نهفته ای در آن ها وجود داشته باشد که اگر شناخته شده و مورد توجه قرار گیرد می تواند انسان های بزرگی را تحویل جامعه دهد؛ چنانکه یکی از فیزیک دان های بزرگ دنیا نیز دارای معلولیت هایی بود اما توانست در علم فیزیک دستاوردهای زیادی داشته باشد.
استاندار فارس با اشاره به این که اگر توانمندی های فرزندان عزیز بهزیستی به خوبی شناسایی شود و قدرت نهفته در آن ها مورد توجه قرار گیرد، ما هرگز آن ها را ضعیف نمی پنداریم.
افشانی با بیان این که توانمندسازی کار بسیار مهم و اثربخشی در خصوص فرزندان عزیز بهزیستی به خصوص در حوزه تعلیم و تربیت است، افزود: اگر فرصت خوبی برای این فرزندان فراهم شود در آینده نه تنها نیازی به کمک جامعه نخواهند داشت، بلکه کمک کار جامعه خواهند بود.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای فرزندان بهزیستی به وظیفه مدیران دولتی در این خصوص اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی مدیران دولتی سهمیه پنج درصد فرزندان بهزیستی را رعایت نمی کنند در حالی که این سهمیه حداقل حق این انسان های عزیز و شریف است.
استاندار فارس تاکید کرد: همه مدیران دولتی به عنوان وظیفه ای اجرایی، انسانی و ایمانی به موضوع اشتغال فرزندان بهزیستی توجه کنند و بدانند که آن ها باید شغلی شرافتمندانه داشته باشند و جامعه نیز در این شرایط از آن ها بهره لازم را خواهد برد.
وی تصریح کرد: توانمند سازی و ایجاد اشتغال وظیفه همه آحاد جامعه به خصوص مدیران دولتی در برابر فرزندان بهزیستی است.
در این مراسم مدیرکل بهزیستی استان فارس گزارشی از عملکرد این اداره کل در ارائه خدمت به افراد تحت پوشش ارائه کرد.
این گزارش حاکیست ، استاندار فارس در این مراسم افطاری با مدیران ،کارکنان و افراد تحت پوشش این سازمان به گفت و گو نشست و از نزدیک در جریان فعالیت ها و موانع پیش روی این مجموعه قرار گرفت .

 برای مشاهده آخرین اخبار استخدام سازمان بهزیستی اینجا کلیک نمایید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار