تاثیر پرداخت ۱۰ درصد وام‌های بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران معتقد است که اختصاص ۱۰ درصد از تسهیلات جدید بانک‌ها به بنگاه‌های کوچک و متوسط که به تازگی از سوی بانک مرکزی اعلام شده است، به دلیل حجم بالای بدهی‌های این بخش تاثیری در خروج از رکود این بنگاه‌ها ندارد.

حامد واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: بحث خروج از رکود از چند سال پیش در برنامه‌های دولت بوده اما هنوز آنگونه‌ که انتظار می‌رفت برطرف نشده است.

وی افزود:‌ این موضوع از چند سال پیش مطرح بود که بانک‌ها با توجه به حجم سرمایه و معوقاتشان امکان پرداخت وام به صنایع بزرگ را ندارند و باید این وام‌ها به سمت بنگاه‌های کوچک و متوسط  که اشتغال بیشتری ایجاد می‌کنند، برود.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ادامه داد: باید بسیار بیشتر از 10 درصدی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده است به صنایع کوچک و متوسط اختصاص داده شود، چرا که امروز صنایع کوچک و متوسط ما رو به افول بوده و با مشکلات زیادی مواجه هستند.  

واحدی با بیان اینکه دولت باید برای بالا  بردن نرخ رشد اشتغال از صنایع کوچک و متوسط حمایت کند، ادامه داد:‌ 10 درصد تسهیلات صرفا می‌تواند مسائل روز بنگاه‌ها را حل کند و نمی‌تواند چندان برای این بنگاه‌ها تاثیرگذار باشد، چرا که بنگاه‌های کوچک و متوسط معوقات و بدهی‌های زیادی به کارکنان و کارگران‌شان دارند.

واحدی تصریح کرد: رقم اختصاص داده شده کمکی به خروج از رکود صنایع کوچک ومتوسط نخواهد کرد. نسبت این بنگاه‌ها به بنگاه‌های بزرگ بسیار بیشتر است و به لحاظ اشتغال زایی امکان بیشتری را فراهم می‌کنند، برای همین ضرورت توجه بیشتر به آن‌ها وجود دارد.   

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار