X بستن تبلیغات
5. Fixed

اصغر بیچاره عکاس و بازیگر سینما درگذشت+ عکس

اصغر بیچاره قدیمی‌ترین عکاس سینمای ایران که در برخی از فیلم‌های سینمایی نیز ایفای نقش کرده بود ساعاتی پیش دیده از جهان فرو بست.

شفاف:‌ معاونت هنری وزارت ارشاد با تایید این خبر در کانال خبری خود اعلام کرد که  طی تماسی که با خانواده این هنرمند داشته‌اند، اعلام شده است  پیکر آن مرحوم پس از انجام تشریفات قانونی با انتقال به ایران در قطعه هنرمندان آرام می‌گیرد. این هنرمند عکاس در چند سال گذشته در آمریکا زندگی می‌کرد.

 روابط عمومی معاونت هنری و مسعود زنده روح کرمانی رییس انجمن عکاسان سینمای ایران نیز درگذشت اصغر بیچاره را تایید کردند.


اصغر بیچاره عکاس و بازیگر سینما درگذشت
اصغر بیچارهمتولد سال 1306 در نمایشگاه‌های مختلف عکس و عکاسی در ایران و دیگر کشورهای جهان حضور داشته است. او بزرگترین آرشیو عکس سینما و تئاتر ایران را در خانه خود گرد آورده است.اصغر بیچاره عکاس و بازیگر سینما درگذشت+ عکساو در موزهٔ شخصی‌اش دوربین‌هایی از قدیمی‌ترین عکاسان ایران مانند دوربین «ماشاءالله خان عکاسباشی» را نگهداری می‌کند. اصغر بیچاره ۳ جلد کتاب دربارهٔ تاریخ سینمای ایران نگاشته است.

 او افزون بر عکاسیِ ۳۸ فیلم، سابقه بازی در ۲۳ فیلم سینمایی از جمله ناخدا خورشید، ای ایران، مزاحم، بوی کافور، عطر یاس و ... را نیز در کارنامه دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار