X بستن تبلیغات
5. Fixed

حمله داعش به «اورلاندو» آمریکا با 50 کشته و 53 زخمی/ اوباما: تنفر آمیز بود

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، به نقل از روزنامه "رای الیوم"، منابع خبری آمریکا از تیراندازی در یک کلوپ شبانه در شهر «اورلاندو» واقع در ایالت «فلوریدا» این کشور خبر دادند.

به گزارش رای الیوم، در این تیراندازی  50 تن از شهروندان آمریکایی کشته و 53 تن دیگر زخمی شده‌اند.

بنا به این گزارش، عامل تیراندازی فردی به نام "عمر متین" بوده که یک باشگاه شبانه همجنس‌گرایان در «اورلاندو» ایالت «فلوریدا» را هدف قرار داده بود.

رای الیوم ادامه داد: عمر متین ساکن بندر سنت لوسی در ایالت فلوریدا و پدر و مادرش افغان تبار هستند. شاهدان ماجرا می‌گویند که دهها تیر به سمت افرادی که داخل باشگاه شبانه بودند، شلیک شد.

طبق این گزارش، فرد مسلح چندین نفر را به گروگان گرفت و حدود ساعت 05:00 صبح یکشنبه به وقت محلی مأموران پلیس تصمیم گرفتند عملیات نجات را آغاز کنند و موفق شدند به 30 نفر برای فرار کمک کنند.

مأموران پلیس یکبار دیگر با فرد مسلح وارد درگیری مسلحانه شدند و فرد مظنون در نهایت با ضربه گلوله مأموران پلیس کشته شد.

به گزارش رای الیوم، پلیس فدرال آمریکا این حادثه را یک حادثه تروریستی اعلام کرده بررسی این حادثه ادامه دارد. یک سخنگوی اف بی آی می گوین حادثه هستند که آیا پرونده داخلی است یا اینکه در فهرست حملات تروریستی بین المللی قرار دارد.

اف بی آی احتمال داده است که عامل حمله با داعش نسبت داشته است. سی‌ان‌ان نیز گزارش داده که این حمله مسلحانه، مرگ‌بارترین حمله از این جنس در تاریخ آمریکا بوده است.

"باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به حادثه تیراندازی مرگبار شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا که منجر به کشته شدن 50 تن و زخمی شدن 53 تن دیگر شد به سخنرانی پرداخت.

وی  در کاخ سفید در برابر خبرنگاران حاضر شد و گفت که اف‌بی‌آی هنوز به نتیجه‌ای قطعی در خصوص انگیزه قاتل نرسیده ولی این جنایت به عنوان اقدامی تروریستی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در این سخنرانی گفت: کشور ما امروز شاهد تلخ‌ترین عملیات تیراندازی در تاریخ خود بوده و این عملیات، اقدامی تروریستی و اقدامی تنفرآمیز بوده است و از نیروهای امنیتی که به سرعت با این عملیات به مقابله پرداختند قدردانی می‌کنیم.

خبرگزاری رویترز در خبری اعلام کرد که داعش در حساب کاربری توئیتر مدعی شده است که عامل حمله تروریستی مرگبار به یک باشگاه شبانه در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدای آمریکا از اعضای این گروه تروریستی بوده است.

گروهک تروریستی داعش در حساب کاربری خود در توئیتر همچنین عکس فرد مهاجم را منتشر کرده است.

512

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار