ظریف تهران را به مقصد نروژ ترک کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر امور خارجه کشورمان در دومین دور سفر اروپایی خود در افتتاحیه اجلاس "اسلو فروم" با همتای نروژی خود، جان کری و موگرینی دیدار خواهد کرد.

به گزارش انتخاب، محمدجواد ظریف امشب به منظور شرکت در نشست "اسلو فروم" در سفری دو روزه به همراه سیدعباس عراقچی، مجید تخت‌روانچی و حسین جابری‌انصاری وارد نروژ می شود.

گفته می شود مقام های عالی کشورهای مختلف از جمله جان کری وزیر خارجه آمریکا و فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این نشست حضور داشته و احتمال دیدار دو جانبه این مقام ها با همتای ایرانی خود درباره مسایل منطقه و اجرای برجام وجود دارد.

 ظریف در مدت اقامت  دو روز خود در نروژ به جز سخنرانی در اجلاس "اسلو فروم" با تعدادی از مقام های این کشور اروپایی و نیز مقام های شرکت کننده در  اجلاس دیدار و گفت و گوهایی خواهد داشت.

همچنین قرار است نشست خبری سه جانبه ای با حضور  وزیر امور خارجه کشورمان، موگرینی و وزیر امور خارجه نروژ برگزار شود.

به گزارش ایسنا، اجلاس اسلو  امروز به عنوان اجتماع اصلی میانجی‌گران جنگ، تصمیم سازان رده بالا، تحلیل گران و کارشناسان شناخته می‌شود  و همه گفت و گوها در آن محرمانه هستند و تحت قانون چتم هاوس برگزار می شود.

قرار است در اجلاس اسلو 2016 که در هفته جاری برگزار خواهد شد جان کری وزیر خارجه آمریکا، محمد ظریف وزیر خارجه ایران و فدریکا موگرینی رئیس سیاسی خارجی اتحادیه اروپا درباره‌ی توافق هسته‌ای ایران و دیگر مسائل گفت‌وگو کنند.

ظریف پس از شرکت در این اجلاس نروژ را به مقصد آلمان ترک خواهد کرد و در جریان سفر چند ساعته به این کشور اروپایی با  فرانک والتر اشتاین‌مایر، همتای ژرمنی خود در برلین در چارچوب روابط دو جانبه و مسائل منطقه بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

وزیرامورخارجه کشورمان در دور اول سفر اروپایی خود در سال 95 به چهار کشور سوئد، فنلاند، لتونی و لهستان سفر کرده بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار