X بستن تبلیغات
5. Fixed

افزایش تولیدات کشاورزی در دستور کار مسئولان ایلام قرار گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد نقی لطفی ظهر یکشنبه در دیدار با مسئولان جهاد کشاورزی استان ایلام افزود: استان ایلام از ظرفیت های بسیار بالایی برای توسعه کشاورزی برخوردار است و این مهم می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی در استان موثر باشد.

وی بیان داشت: باید افزایش تولیدات محصولات کشاورزی و دامی با توجه به پتانسیل های موجود در استان در دستور کار مسئولان استانی قرار گیرد و از این طرحها حمایت شود.

لطفی با اشاره به اینکه بخش دامداری استان ایلام یکی از مهمترین بخش های پر ظرفیت برای اشتغالزایی به شمار می رود، گفت: مسئولان برای افزایش محصولات دامی در استان تلاش کنند تا هم اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود و هم برای جوانان شغل ایجاد شود.

محمد تراپ میری رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ایلام نیز گفت: ۴۷ طرح خدماتی و تولیدی جهاد کشاورزی ایلام همزمان با هفته جهاد کشاورزی با اعتباری بالغ پنج میلیارد ریال افتتاح و کلنگ می شود.

وی عنوان کرد: این طرح ها تثبیت شغل ۹ هزار و ۲۸۱ نفر و بهره‌مندی ۱۰ هزار و ۵۸۷ خانوار را ممکن می کند.

میری افزود: احدث باغ کشاورزی، آبیاری تحت فشار، فرآوری بذر، مزرعه پرورش ماهی، مرغداری گوشتی، پنل خورشیدی و برق‌رسانی به چاه‌های آب کشاورزی از طرح های استان است.

وی گفت: گابیون‌بندی، خشکه‌چینی و احداث سازه‌های سنگی ملاتی نیز از جمله طرح‌های حوزه منابع طبیعی استان است که در این هفته افتتاح می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار