دولت اراده‌ای جلوگیری از تعطیلی کارخانجات ندارد

به گزارش فرهنگ نیوز، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکری شفاهی، نسبت به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته انتقاد کرد و اظهار داشت: تذکر من به اقای رئیس‌جمهور و وزیر آموزش و پرورش است، جمع کثیری از فرهنگیان یکسال است بازنشست شدند، از دولت می‌خواهم از حقوق‌های نجومی کم کند و پاداش پایان خدمت فرهنگیان را بپردازد، آنان گرفتار هستند. 

وی افزود: یک قسط از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته پرداخت نشده آن وقت برخی مدیران در این دولت 70 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، این عدالت نیست. 

نقوی در ادامه نسبت به تعطیلی زنجیره‌وار کارخانه‌ها در دوران پسابرجام به شدت انتقاد کرد و گفت: کارخانه ارج تعطیل شد، کارخانه قند ورامین تعطیل شد، کارخانه کاله 400 کارگر خود را استخراج کرد، سلسله زنجیره‌ای تعطیلی کارخانه‌ها در جریان است، بنده 5 ماه قبل نسبت به تعطیلی کارخانه قند تذکر دادم اما هیچ کس از دولت با بنده تماس نگرفت که بپرسد، چرا تعطیل شده است، من نماینده ملت هستم وقتی تذکر می‌دهم کارخانه‌ای تعطیل شده است، انتظار دارم وزیر صنعت، معاون یا مسئولی با بنده تماس بگیرد و علت را بپرسد. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: هیچ‌کس این موضوع را پیگیری نمی‌کند، گویا اراده‌ای برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها در دولت وجود ندارد، هزاران کارگر شغل‌شان را از دست دادند و بقیه هم در صف از دست دادن شغل‌شان هستند. 

در ادامه مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس در پاسخ به نقوی گفت: تلاش می‌کنیم تذکرات نمایندگان را از مسئولان مربوطه پیگیری و نتیجه را به وکلای ملت اعلام کنیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار