چطور اسرائیل را در ده دقیقه نابود کنیم؟/ چند فرض احتمالی برای فتنه ۸۸/ مرده‌ها که رفتند زندگان را دریابید

فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در کانال‌های تلگرام خود به تحلیل و بررسی مسائل روز می‌پردازند. برخی از این تحلیل‌ها در ادامه می خوانید

بسته اخبار تلگرامی

سرویس سیاسی فردا: فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در کانال‌های تلگرام خود به تحلیل و بررسی مسائل روز می‌پردازند. برخی از این تحلیل‌ها در ادامه می خوانید:

فرض‌های احتمالی علل وقوع فتنه۱۳۸۸وفرض حتمي

عبدالله گنجی

عبدالله گنجی در کانال خود نوشته است: 23خرداد سالروز شروع فتنه1388 بهانه اي براي بازخواني مستند و کوتاه را فراهم آورده.ذيلا فروض احتمالي وفرض قطعي را ببينيد

۱- برخی از افراد از جمله علی مطهری و برخی دیگر از اصلاح‌طلبان علت وقوع فتنه را برخوردهای غیر اخلاقی احمدی‌نژاد نظیر نشان دادن عکس همسر موسوی در تلویزیون یا نام بردن از هاشمی و ناطق نوری در مناظرات می‌دانند و معتقدند بداخلاقی وی منجر به رشد تنفر و در نتیجه ایجاد کینه در این افراد و حامیان آنان شد. این فرض با اندکی تأمل قابل رد است چرا که شعارهای داده شده در خیابان‌های تهران در طول شش ماه فتنه، متوجه احمدی‌نژاد یا عملکرد وی نبود. شعارها معمولاً معطوف بر رد و نفی آرمان های انقلاب اسلامی (نفی حمایت از غزه و لبنان) رد نوع نظام مستمر(جمهوری ایرانی) و اصول انقلاب اسلامی (اصل ولایت فقیه) و جهت‌گیری‌های فیزیکی و میدانی نیز متوجه بسیج و مساجد محل استقرار بسیج بود. بنابراین در شش ماه استمرار فتنه کسی با احمدی‌نژاد کاری نداشت و حملات متوجه اصل نظام و کلیت آن بود.

حمید رسایی در کانال خود نوشته است: روحانی: قبل از برجام هرروز یک تحریم داشتیم، بعد از برجام هرروز یک گشایش داریم.

حمید رسایی

گشایش روز 23 خرداد 95 : عضوانجمن فولاد: به دلیل رکود 25% کارگران کارخانه های فولاد اخراج شده اند.

امید حسینی در کانال خود نوشته است: 

امید حسینی

حالا که همه مشغول تسلیت گفتن به مناسبت درگذشت مرحوم #حمید_سبزواری هستند و عکسها و تصاویر و خاطراتش را همه جا منتشر می کنند، یادمان باشد که #محمد_گلریز و #حسام_الدین_سراج هنوز زنده اند و نفس می کشند! این دو سرودهای خاطره انگیزی را با اشعار زیبای حمید سبزواری خوانده اند. سراج اثر ماندگار #همپای_جلودار را خوانده و گلریز هم بیشتر سرودهای انقلابی ابتدای انقلاب و دوران جنگ را.

حواسمان باشد که این دو، هنوز زنده اند!

مهدی محمدیمهدی محمدی در کانال خود نوشته است: خرداد صرفا سالروز فتنه، بغي يا شورش اشراف عليه راي مردم نيست. اينها هم هست، اما مهم تر اين است كه ٢٢ خرداد نمادي است از بي خردي سياسي يك مرد عميقا متوهم و گرفتار مشكلات روانشناختي كهنه كه نه فقط خود، بلكه يك جريان سياسي نام و نشان دار را به فنا داد. جرياني كه به رغم ادعاهاي دور و دراز، "خروج از فضاي امنيتي" و "نرمال شدن شرايط" هنوز مهم ترين دغدغه آن است و تا آينده قابل پيش بيني از اين وضع خلاصي نخواهد داشت. حالا هم من گمان ميكنم مصطفي تاج زاده جزو آنهايي است كه مي تواند يك بار ديگر، در كمال موفقيت، جريان اصلاحات-اعتدال را "موسويزه" كند. مزيد توفيقاتشان را آرزومنديم!

یاسر جبرئیلییاسر جبرئیلی در کانال خود نوشت: اینکه امروز می شنویم دولت مسئول ساختن راه و جاده و مسکن و فرودگاه و... برای مردم نیست، حرف جدیدی نیست. لیبرال های ایرانی همواره چنین تعریفی از رابطه دولت-ملت داشته اند.

مهندس بازرگان، پدر لیبرالیسم بعد از انقلاب اسلامی در ایران:

"برخلاف آنچه بعضی ها توقع دارند، این دولت نیست که باید گرفتاری ها و مشکلات مردم را برطرف کند، بلکه برعکس مردم باید دردها و مشکلات و خواست های دولت را برآورده کنند تا نتیجه آن به خود ملت برگردد"(کیهان 29/2/58)

نوع نگاه به وظایف دولت در قبال ملت، باید جزو نخستین سوالاتی باشد که کاندیداهای ریاست جمهوری دوازدهم به آن پاسخ گویند.

اسرائیل چگونه در 10دقیقه نابود می شود؟

رضا سراجرضا سراج در کانال خود نوشته است:موقعیت ژئوپلتیکی یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر امنیت رژیم صهیونیستی تاثیر دارد، این عامل به چالش اساسی در نظریه های نظامی و امنیتی اسرائیل تبدیل شده است.

نداشتن عمق استراتژیک، نقطه مرگ اسرائیل :

بر اساس اطلاعات موجود بین 80 تا 90 درصد از ساکنان صهیونیست سرزمین های اشغالی، در منطقه‌ای به مساحت 120 کیلومتری از سواحل حیفا تا اشدود ساکن هستند. این مهم، مؤید فقدان عمق استراتژیک اسرائیل بوده و تهدید نظامی-امنیتی واقعی برای رژیم صهیونیستی محسوب می شود. نداشتن عمق استراتژیک باعث تمرکز جمعیت و تاسیسات حیاتی، حساس و مهم اسرائیل در مناطق مذکور گردیده است. این وضعیت، نظریه پردازان نظامی و امنیتی اسرائیل را به این نتیجه رسانده که این رژیم، قدرت تحمل جنگ فراگیر در اراضی خود را ندارد.

تبعات فقدان عمق استراتژیک برای اسرائیل :

تحمیل خسارت انسانی وسیع در صورت بروز جنگ

انهدام گسترده تاسیسات راهبردی در زمان کوتاه

ایجاد محدویت گسترده در قدرت مانور و تحرک

کاهش فوق العاده توان بازدارندگی

ناتوانی از ورود به جنگ فراگیر

نتیجه :

ایران با تمرکز بر موشک های بالستیک نقطه زن، ضمن تغییر موازنه راهبردی و بازدارندگی در مقابل اسراییل، امنیت رژیم صهیونیستی را به معمای لاینحل برای آمریکا تبدیل نمود. ایران با توانمندی موشکی خود می تواند در عرض 10 دقیقه، عمق استراتژیک اسرائیل (120 km سواحل حیفا تا اشدود) را با خاک یکسان نماید. این مهم- با توجه به توضیحات فوق- عملا منجر به نابودی اسرائیل می گردد. ایران اکنون با انتقال توانمندی موشکی به مقاومت لبنان و فلسطین، در حال نهایی نمودن راهبرد بازدارندگی مقاومت در برابر اسرائیل است. بر این اساس آمریکا و اسرائیل بر خلع سلاح مقاومت و ازبین بردن توانمندی موشکی ایران در #برجام 2 و 3 تأکید دارند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار