X بستن تبلیغات
5. Fixed

افتتاح کافه‌ای در دانشگاه امیرکبیر برای ارائه خدمات به روزه‌خواران/ مخصوص دختران ولی آقایان هم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند!

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری، گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان یکی از واجبات مهمی است که در اسلام بسیار به آن تاکید شده است، در قرآن و روایات معصومان علیهم السلام نیز در رابطه با روزه‌داری در ماه رمضان تأکیدات بسیاری وجود دارد و بدون شک اقدام به روزه‌خواری در ملا‌ عام کار بسیار نادرست و زشتی است که باید از آن پرهیز شود.

متاسفانه گاهی اوقات در ماه رمضان دیده می‌شود که در برخی از اماکن عمومی و حتی در دانشگاه‌ها تعدادی از افراد به‌صورت علنی اقدام به روزه‌خواری می‌کنند، کاری که ادامه داشتن آن می‌تواند باعث رواج روزه‌خواری در اماکن عمومی و دانشگاه‌های دیگر شود.

هرساله در آغاز ماه مبارک رمضان عده‌ای از دانشجویان نسبت به وجود افرادی که در دانشگاه‌ها اقدام به روزه‌خواری می‌کنند گلایه دارند تا جایی که برخی از تشکل‌های دانشجویی نیز به صورت رسمی نسبت به این جریان اعتراض کرده‌اند. در همین راستا اخیرا شنیده شد که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر از دیروز ( 22 خرداد) رستوران یا کافه‌ای افتتاح شده که به دانشجویان نهار می‌دهد.

این کافه که در طبقه سوم ساختمان ققنوس دانشگاه امیرکبیر( ساختمانی که زیر نظر معاونت فرهنگی دانشگاه اداره می‌شود) قرار دارد ظهر روز گذشته با غذای گرم و امروز هم با غذای سرد از دختران دانشجویی که روزه نیستند پذیرایی کرد.

شاید تا اینجای ماجرا چیز خیلی عجیبی وجود نداشته باشد ولی نکته قابل تامل اینجاست که مسئولان این کافه تبلیغات عجیبی برای ارائه غذا به پسران دارند، مانند این مورد که گفته شده « این کافه مخصوص دختران است ولی آقایان نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شود! (خودتون بهتر می‌دونید چطور!!)»

به گزارش فارس، این کافه زیر نظر شورای صنفی و البته با هماهنگی معاونت فرهنگی اداره می‌شود، کافه‌ای که ادامه راه آن باعث خواهد شد دانشگاه‌های دیگر هم در این مسیر قرار گیرند.

البته راه‌اندازی این کافه باعث اعتراض‌هایی هم از سوی دانشجویان شده است، تا آنجایی که یکی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: حرمت ماه رمضان و روزه‌داران باید حفظ شود، چنین کارهایی نه‌تنها خدمت به دانشجویان نیست بلکه خلاف شرع هم هست.

وی تاکید کرد: ما دیدیم که پس از افتتاح این کافه طوری رفتار شد که انگار ماه رمضان نرسیده است، برخی از دانشجویان در حال خوردن غذا از ساختمان بیرون می‌آیند، برخی خانم‌ها برای آقایان غذا می‌آورند و صحنه‌های زشتی به وجود امده که امیدواریم هرچه زودتر این ماجرا تمام شود.

وی افزود: اگر کسی هم نمی‌تواند روزه بگیرد اشکالی ندارد ولی نباید علنا اقدام به روزه‌خواری کند، ما از مسئولان دانشگاه می‌خواهیم که جلوی این اقدام را بگیرند.

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/NPSKU3

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار