رییس هیات فوتبال مشهد: حرفی از حکم علم‌الهدی نیست/ در خراسان کسی شخصیت ابومسلم را تایید نمی‌کند

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی می‌گوید، طی صحبت‌هایی که با دوستان در اداره کل ورزش و جوانان داشتیم، هنوز نام جدید یا درخواستی برای تغییر نام از طرف باشگاه سیاه‌جامگان اعلام نشده ‌است، این درحالی است که پیش از این اعلام شد بود با درخواست امام جمعه مشهد قرار است نام این تیم تغییر کند.

‌به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان، محمد مهدی برادران رییس هیات فوتبال استان خراسان رضوی در نشست خبری درباره تغییر نام سیاه‌جامگان گفت: در ابتدای تاسیس این تیم من جزو اعضای هیات‌مدیره این تیم بودم، موضوع اصلی این بود که این تیم مجوز لازمه از طرف کمیسیون ماده پنج را کسب نکرده ‌بود. در ابتدای فصل هم تاج گفت باید استانداری حضور سیاه‌جامگان در لیگ برتر را تضمین کند که این امر میسر نشد، پس از آن تاج گفت خودتان ضمانت دهید که این تیم تا پایان کار در لیگ برتر می‌ماند و در مسابقات شرکت می‌کند.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی افزود: این مسائلی بود که رخ داد تا امروز که کار به تغییر اسم کشیده‌ شده‌ است. با وجود اینکه هیات فوتبال استان، در این خصوص مسئول است اما آخرین نفری هستیم که در این خصوص اظهار نظر می‌کنیم و این روزها از خارج و داخل کشور نظرات مختلفی را شنیدیم.

وی گفت: کسی نیست که امروز در خراسان شخصیت ابومسلم را تایید کند. در 5 ماه قبل که به مناسبت هفته تربیت‌بدنی با خانواده ورزش به خدمت آیت‌الله علم‌الهدی رسیدیم، ایشان ضمن اعلام حمایت از ورزش استان نظر خود را در خصوص نام ابومسلم اعلام کردند و اصلا حرفی از حکم و اعمال نظر ایشان نیست. ضمن اینکه مردم خراسان اگر خاطره‌ای با نام ابومسلم دارند، به خاطر شخصیت وی در 1300 سال پیش نیست و به واسطه روزهایی است که حنطه‌ها، عزیزی‌ها، غیاثیان‌ها، میثاقیان‌ها و نیکبخت‌ها برای فوتبال این استان در 50 ساله اخیر رقم زده‌اند. ضمن اینکه بحث راجع به تغییر نام ابومسلم پیش از آمدن ایت‌الله علم‌الهدی هم بود و من این موضوع را در زمان مرحوم نجمی هم شنیده‌بودم.

برادران تصریح کرد: یکی از شرایطی که صحت و سلامت یک باشگاه را تایین می‌کند مجوز کمیسیون ماده 5 است و در زمینه نامگذاری هم این مجوز ملاک قرار می‌گیرد، شرایط درکمیسیون ماده 5 کاملا مشخص و واضح است، باشگاه‌های خصوصی اختیار نامگذاری دارند اما تا این لحظه کمیسیون ماده 5 هیچ موردی را به ما در خصوص تغییر نام باشگاه‌های لیگ برتری فوتبال به  اطلاع نداده است همچنین از سوی هیئت فوتبال به فدراسیون و بالعکس هیچ مکاتبه‌ای صورت نگرفته است.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی با تاکید براینکه ما جلسات خود را با مدیران باشگاه برگزار شده و دغدغه‌های خود را برای فصل جدید مطرح کرده‌ایم، افزود: پیچیده شدن نام باشگاه و چنین حواشی نشاط ورزش را کاهش می‌دهد این موارد نباید حاشیه ساز شود باید با رویکردی سنجیده شده بهترین تصمیم را بگیریم.

وی همچنین در خصوص برگزاری جشن مرد سال فوتبال خراسان اظهار کرد: با توجه به اتفاقات پیش‌آمده و رخدادهایی که بود ترجیح دادیم تا این مراسم را پیش از آغاز لیگ برتر و پس از اتمام ماه مبارک رمضان برگزار کنیم. قطعا این مراسم برگزار می‌شود و به دنبال نظرسنجی از اصحاب رسانه نیز در خصوص انتخاب برترین‌ها هستیم. شک نکنید که این جشن همچون سال گذشته با بهترین کیفیت برگزار می‌شود  .

برادران در خصوص مشکلاتی که پیام وحدت و نسل ابومسلم داشتند، خاطرنشان کردند: در خصوص تیم نسل ابومسلم شرایط به شکلی بود که اجازه ندادیم قراردادها ثبت شود تا اینکه تاج و خادم تماس گرفتند، گفتیم افرادی آمده‌اند که بعید است شرایط لازم و کافی برای تیمداری داشته‌ باشند. آن‌ها گفتند ثبت کنید و با صبوریان صحبت کردیم و خواستیم که حداقل زیر برگه قراردادها و در هنگام ثبت، این جمله نوشته‌شود که در هنگام ثبت 20درصد قرارداد بازیکنان پرداخت شود.

وی ادامه داد: البته دوستان در باشگاه نسل ابومسلم بعدتر جو را به شکلی درست کردند که هیات فوتبال مخالف این تیم است و عمدا قراردادها را ثبت نمی‌کند! حتی لیدرهای این تیم به اتاقم آمدند و اتفاقا در پایان فصل، وقتی نسل ابومسلم سقوط کرد با آن‌ها صحبت کردم و گفتم پیش‌بینی ما همین روزها بود.

برادران در خصوص محور‌های فعالیت‌ هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی ما از ابتدا بر این اساس بوده که بر 3 اصل فرهنگی-اخلاقی، فوتبال پایه و فوتبال در شهرستان‌ها کار خود را آغاز کنیم. در خصوص مباحث اخلاقی تلاش ویژه‌ای داشته‌ایم تا بازیکنان در سطوح مختلف در استان علاوه بر توجه به مسائل فنی و پیشرفت در این حوزه، به مباحث اخلاقی نیز توجه ویژه‌ای داشته‌باشند، ضمن اینکه برنامه‌های مختلف فرهنگی نیز برگزار کرده‌ایم.

وی افزود: در خصوص کلاس‌های فوتبال و آکادمی‌های مخصوص فوتبال پایه محکم در مقابل مدارس فوتبال بی‌قانون ایستادگی کردیم. امسال هم در تلاشیم تا کار آغاز شده را به سرانجام برسانیم. مخالف درآمدزایی کلاس‌های فوتبال نیستیم اما با دوستانی که تنها به درآمدزایی فکر می‌کنند و کیفیت را فدای پول می‌کنند قطعا برخورد می‌کنیم. ضمن اینکه در خصوص فوتبال در شهرستان‌ها نیز فعالیت‌هایی داشته‌ایم. همچنین طبق تفاهم‌نامه‌ای که با هیات ورزش‌های روستایی داشته‌ایم قرار است تا فوتبال روستایی کار خود را به زودی آغاز کند تا دیگر شاهد سردرگمی در این حوزه نباشیم.

برادران افزود: برای کلاس‌های فوتبال نیز به ازای هر 25 نفر باید یک مربی با حداقل درجه C آسیا حضور داشته‌باشد. از خانواده‌ها درخواست داریم که در هنگام ثبت نام فرزند خود در مدارس فوتبال به مجوز این مدارس نیز توجه داشته‌باشند.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی در خصوص مسائل رخ‌داده در هیات فوتبال گناباد گفت: ما بنا را بر این گذاشته‌ایم که در شهرستان‌ها با توافق و هم‌فکری افراد را انتخاب کنیم. در گناباد هم فردی با نظر رییس ورزش و جوانان این شهر و سایرین انتخاب شد اما پس از اینکه رییس ورزش گناباد تغییر کرد، رییس جدید به دنبال تغییر در هیات فوتبال گناباد بود که برای ما این موضوع مقدور نیست زیرا به مدیران ورزش استان هم گفتیم که اگر قرار باشد با رفتن هر رییس ورزش و جوانانی در شهرستان‌ها، کل هیات‌ها تغییر کنند شدنی نیست.

وی ادامه داد: در این موضوع تا دادستان شهر نیز ورود کرده‌اند و البته من هم با جمیع مسئولان و مدیران در این شهر صحبت کردم و انشالله قرار است به زودی این موضوع حل شود. به هر حال به خاطر شرایط خاص شهرستان‌ها اتفاقات اینچنینی صورت می‌گیرد. البته خواستیم تا فعلا بازی‌ها برگزار شود تا این اتفاقات مبادا گرهی در فوتبال گناباد ایجاد کند.

برادران با اشاره به اهمیت فوتبال پایه و مشکلات اقتصادی که هست، تصریح کرد: طرحی را به تاج داده‌ایم بابت اینکه فدراسیون دارای 4 سازمان شود که یکی از این سازمان‌ها، سازمان اقتصادی باشد. باید به دنبال این باشیم که منابع مالی مشخصی برای هیات‌ها فراهم شود. برای مثال تیم‌های نونهالان که اسپانسر ندارند را امسال ورودیه نگرفتیم و رایگان برگزار کردیم تا باز هم این چرخه فعال باشد. با مدیران 2 تیم لیگ برتری نیز صحبت‌هایی داشتیم و اعلام کردیم که امسال دیگر نباید به شکلی پیش برویم که حتی برخی از دیدارهایشان باز با پول هیات برگزار شود. در خصوص درآمد مالی هیات‌های استان‌ها نیز با دو تیم لیگ برتری اتمام حجت کردیم.
انتهاي پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار