تظاهرات ژاپنی‌ها در اعتراض به حضور نظامی آمریکا در اوکیناوا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که تنش ها در ژاپن به خاطر بازداشت یک کارمند آمریکایی به خاطر تجاوز و قتل یک زن بار دیگر افزایش یافته است، حدود 100 نفر از مردم امروز یکشنبه با برپایی تظاهرات در شهر توکیو نسبت به ادامه حضور نظامی آمریکا در جزیره اوکیناوا اعتراض کردند.

مردم ژاپن در این تظاهرات پلاکاردهایی در مخالفت با ادامه فعالیت پایگاه نظامی آمریکا در اوکیناوا در دست داشتند.

تظاهرات کنندگان خواستار لغو پروژه احداث یک پایگاه نظامی جدید در جنوب ژاپن شدند. این تظاهرات یک هفته قبل از تظاهرات سراسری مردم اوکیناوا برگزار شده است. قرار است هزاران نفر از مردم اوکیناوا هفته آینده در تظاهرات گسترده ای علیه حضور نظامیان آمریکایی در این منطقه شرکت کنند.

در حالی که نظامیان آمریکایی تاکنون مرتکب اقدامات مجرمانه و جنایتکارانه زیادی علیه شهروندان ژاپنی شده اند و نارضایتی و خشم افکار عمومی نسبت به ادامه حضور سربازان آمریکایی در اوکیناوا به شدت رو به افزایش است، ولی شینزو آبه نخست وزیر ژاپن همچنان از تحکیم همکاری های نظامی با واشنگتن حمایت می کند.

مردم ژاپن اکنون بر این باورند که آمریکا به جای یک متحد و هم پیمان، به یک نیروی اشغالگر تبدیل شده است.

بیش از 25800 نظامی آمریکایی به همراه 19 هزار نفر از اعضای خانواده های خود در جزیره اوکیناوا مستقر شده اند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار