یک پنجم شهروندان اصفهانی مشمول طرح منزلت شهروندی می‌شوند

به گزارش خبرنگار مهر، علی قاسم‌زاده پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه شهرداری نسبت به رسیدگی به مشکلات اجتماعی و فرهنگی شهروندان تاکنون برنامه‌های حمایتی را اجرایی کرده است، اظهار داشت: از این رو می‌توان به اجرای طرح حمایت از دانش‌آموزان بی بضاعت در دو نوبت مهرماه و نوروز، لایحه حمایت از مطبوعات، لایحه حمایت از هنرمندان با عنوان «ارمغان» و طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال و برای نخستین بار طرح منزلت شهروندی با همت شهرداری در شهر اصفهان اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: این طرح به منظور اقدامات حمایتی برای سالمند، بازنشسته، معلولان و جانبازان اجرایی خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه دین مبین اسلام بر توجه ویژه به افراد مشمول طرح منزلت تاکید دارد، افزود: از این رو بایدد توجه داشته باشیم که این افراد گنجینه‌های معنوی شهر اصفهان هستند و بقاء ما منوط به حیات عزت‌مندانه این عزیزان است.

وی در ادامه با بیان اینکه یک پنجم شهروندان اصفهانی شامل طرح منزلت شهروندی می‌شوند، ابراز داشت: تا قبل از اجرای این طرح مقاومت‌هایی در شهرداری در راستای اجرای این طرح به دلیل بی انضباطی‌های مالیاتی صورت می‌گرفت که در حال حاضر این مشکلات مرتفع شده است.

اجرای طرح منزلت شهروندی بودجه مصوب ندارد

قاسم‌زاده با اشاره به اینکه برای اجرای طرح منزلت شهروندی بودجه مصوبی تعریف نشده است، اضافه کرد: باید توجه داشت که اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح منزلت شهروندی بین معاونت‌ها و سازما‌ن‌های مختلف شهرداری توزیع شده است.

وی با بیان اینکه حداقل تخفیف در نظر گرفته شده برای مشمولان طرح منزلت شهروندی ۵۰ درصد است، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که تنها در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری میزان تخفیف برای مشمولان طرح منزلت ۲۰ درصد اعلام شده و در دیگر بخش‌ها از ۵۰ آغاز و ممکن است تا ۱۰۰ درصد تخفیف هم امکان پذیر باشد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا زنان سرپرست خانوار نیز مشمول این طرح می‌شوند یا خیر، ابراز داشت: باید توجه داشته باشیم که شهرداری لایحه جداگانه‌ای را برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با ردیف بودجه ۵۰۰ میلیون تومان در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: همچنین باید توجه داشته باشیم که دستگاه‌های حمایتی از جمله بهزیستی، اداره کل زندان‌ها و ... با همکاری شهرداری در چهار نقطه شهر اصفهان محل‌هایی را برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار راه‌اندازی کرده که نتایج خوبی را نیز به دنبال داشته است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار