تصاویری زیبا از مهر مادری

این دومین بار است که شیرا فرزندی بدنیا می اورد و برای فرزندش این مشکل بوجود می اید.
مجله مراحم

 

 این گوریل که «شیرا» نام دارد دیوانه‌وار در قفسش قدم می‌زند و نومیدانه انتظار می‌کشد نوزاد مرده اش از خواب بیدار شود.

 این گوریل مادر با چهره‌ای غمزده جسد نوزادش را به این سو و آن سو می‌برد و گاه او را در آغوش می‌کشد و گاه تکانش می‌دهد.

 

 

 

یک هفته از مرگ این بچه گوریل گذشته اما مادر او هنوز از درک ماجرا عاجز است و شب‌ها جسد نوزادش رو روی شکمش می‌خواباند و صبح روز بعد باز با همان چهره حیرت‌زده از خواب برمی‌خیزد و به نوزاد مرده‌اش که هیچ حرکتی ندارد، خیره می‌شود.

 

 

 به گفته مدیر باغ‌وحش فرانکفورت این بچه گوریل صبح پنج‌شنبه هفته پیش زنده بود اما بعد از ظهر همان روز بی‌هیچ نشانه‌ای از بیماری جان داد.

 

کارکنان باغ‌وحش فرانکفورت انتظار می‌کشند عزاداری گوریل مادر که ۱۰ سال سن دارد، پایان یابد تا نوزادش را برای یافتن دلیل مرگ کالبدشکافی کنند.

 

 

 

 

مدیر باغ‌وحش فرانکفورت با اشاره به رویگردانی گوریل مادر از دست کشیدن از جسد نوزادش که بیش از اندازه به واکنش‌های مشابه انسانی شباهت دارد، این رفتار را در میان این گونه جانوری بسیار شایع و عادی ارزیابی می‌کند زیرا پیوند مادر و فرزندی در گوریل‌ها بسیار نزدیک و محکم است.

 

 

 گزارش مسؤولان باغ‌وحش فرانکفورت حاکی است «شیرا» برای کنار آمدن با این غم به زمان نیاز دارد. این گوریل دومین بار است که مادر شده و در هر دو بار سرنوشت بچه‌هایش مرگ بوده است.

 

 

 بهار سال گذشته، نوزاد اول او در شش ماهگی به یک بیماری عفونی مبتلا شده و جان داد. در آن هنگام نیز «شیرا» مانند موقعیت کنونی تا چند روز جسد نوزادش را در آغوش می‌کشید و تکان می‌داد تا شاید بیدار شود اما سرانجام ناامید شد و او را در گوشه‌ای آرام از قفس رها کرد و غمزده به کنجی دیگر پناه برد.

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار