تعطیلی «ارج» نتیجه دلبستن دولتمردان به نقطه‌های خیالی در اقتصاد بود

امیرحسین تاریان عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در واکنش به تعطیلی کارخانه ارج و عدم اهتمام جدی دولت به رفع مشکلات اقتصادی کشور، گفت: متأسفانه حل شدن در اقتصاد جهانی بخشی از برنامه مردان اقتصادی دولت است.

وی افزود: این درحالی است که خود اقتصاد جهانی با مشکلات عدیده ساختاری مواجه است. علاوه بر آن با توجه به روحیه استکباری آمریکا ادغام ایران در اقتصاد جهانی نه تنها فایده‌ای برای کشور ندارد، بلکه دارای خطرات جدی نیز هست.

این فعال دانشجویی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تکیه به توان داخلی، گفت: وقتی رهبری از اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی سخن می‌گویند و بر آن تأکید می‌کنند بخاطر دوری از ضربات جهانی به اقتصاد ایران است. متأسفانه دولتمردان بجای تکیه به نقاط واقعی به نقاط خیالی دل بسته‌اند که تعطیلی کارخانه ارج نیز نتیجه همین نگاه است.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور تصریح کرد: این واقعیت وجود دارد که گشایش اقتصادی تنها یک ظاهر برای مذاکرات هسته‌ای و برجام بوده است. هدف اول از مذاکرات گشودن باب مذاکره با آمریکا و عادی سازی روابط بوده است.

تاریان در پایان با بیان اینکه آمریکا هیچگاه نمی‌خواهد اهرم فشار اقتصادی را از دست بدهد، گفت: اینکه دولتمردان از قبل مذاکره با آمریکا بدنبال بهبود وضعیت اقتصادی هستند، اشتباه تاکتیکی است چراکه واقعیت استکبار و آمریکا این است که بهبود وضعیت اقتصادی در ایران بوجود نیاید تا آنان همچنان این اهرم را برای فشار به ایران در اختیار داشته باشند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/BQPFL8

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار